Registruj se zdarma pro adresář kontaktů Přihlásit přes mojeID
Cestování v čase musíme dopilovat  

Cestování v čase musíme dopilovat

21.1.2012 | 08:00
Facebook Twitter Google

Stejně jako otázka vesmírného nekonečna, mimozemských civilizací, i cestování v čase patří mezi oblíbená témata. Čistě hypoteticky… lidé už vědí, že cestovat časem je za určitých podmínek možné. Jenže, jak toho docílit? A je to vůbec dobrý nápad?

Největším průkopníkem v otázce cestování časem se stal Albert Einstein, který pomocí speciální teorie relativity dokázal, že pokud se jakékoliv těleso přiblíží rychlosti světla, čas se pro něj z hlediska ostatních zpomalí. Což tedy logicky znamená, že se ocitne v budoucnosti. Podobného efektu se dá prý dosáhnout i v blízkosti černé díry (jenže s těmi jaksi ještě neumíme pracovat).

Problém je tu jediný, a to ten, že cesta do budoucnosti může být pouze jednosměrná, a tedy není možné vrátit se zpět. Cestování do minulosti prý snad ani není možné. Jenže, kdo ví, přirozené je přece, že co jde tam, jde i zpátky…

Vědci, kteří se stále dokola snaží tuto záhadu rozluštit, pořád narážejí na několik základních problémů, přes které vlak prostě nejede – nejzásadnějším z nich je časová smyčka, která se jim neustále plete do vzorců.

Také se shodují na tom, že měl-li by se sestrojit stroj času, potřebovali bychom na něj srovnatelné množství hmoty jako je množství hmoty Slunce.

Zkrátka, cestování v čase má mnoho úskalí. A teď si představte třeba takový časový paradox, oficiální termín, ke kterému by klidně také mohlo dojít. Nějaký chytrák by mohl cestovateli v čase zabránit, aby do ní odcestoval, a vytvořil by tak situaci, která nemá řešení. Anebo by se třeba stalo něco, co by zabránilo vzniku rodiny, rodu…

Taky vám z toho jde hlava kolem? Zkrátka, jen tak cestovat v čase asi není nic pro náš slabý, lidský mozek. Tedy alespoň zatím…


Další články

Seznamka s jediným mužem

Seznamka s jediným mužem

S blížícím se Valentýnem roste i zájem o seznamování a seznamovací aplikace. Jistý muž na to šel od lesa a vytvořil svoji vlastní seznamku.

12.2.2017 | 12:03
 
Tvůrce Flappy Bird představuje horkou novinku

Tvůrce Flappy Bird představuje horkou novinku

Legendární tvůrce hry Flappy Bird, která prověřila postřeh miliónů lidí po celém světě přidává do svého repertoáru novinku s názvem Ninja Spinky Challenges.

26.1.2017 | 23:27
 


Poslat SMS