Registruj se zdarma pro adresář kontaktů Přihlásit přes mojeID
Pozor na to, co dáváte charitě!  

Pozor na to, co dáváte charitě!

11.6.2012 | 07:00
Facebook Twitter Google

Ne že bychom lákali dobré duše přestat přispívat na charitu, ale rozhodně si neberte příklad z muže, který daroval starou nádobu, z níž se vyklubala starožitnost za neuvěřitelné peníze!

Nádoba navíc byla poničená, a tak si Brit myslel, že se jedná jen o pár korun, anebo třeba věc k zužitkování. Sběratelé umění se ale nestačili divit. Tahle bambusová mísa, anebo spíš kalich, se ukrýval v tašce s ostatním harampádím, které muž přinesl.

Ukázalo se, že nádoba byla vytvořena zřejmě koncem osmnáctého století. A pozor, jejím autorem byl Ku Ťüe, jeden z nejznámějších umělců doby! Tenhle nenápadný zázrak byl ohodnocen v přepočtu na jedenáct a půl milionu korun!

Teď ale nastává další problém, a to jak tuhle nádobu opravit. Údajně to dokážou jen dva až tři lidi na celém světě. Uvidíme tedy, jak to nakonec s touhle cennou starožitností dopadne.


Další články

10 nejkrásnějších hradů na světě

10 nejkrásnějších hradů na světě

Dnes něco málo z architektury. Podívejte se na 10 nejkrásnějších hradů z celého světa. A není se čemu divit, že sem podle celosvětového mínění patří také náš kouzelný, Pražský hrad.

27.2.2015 | 17:11
 
5 způsobů jak využít techniku k zamaskování vlastní lenosti

5 způsobů jak využít techniku k zamaskování vlastní lenosti

 Znáte ten pocit, když se vám naprosto nic nechce a nejradši by jste shlédli celou sezónu oblíbeného seriálu na jeden zátah? Pokud ano, máme pro vás dobrou zprávu. K lenosti vám totiž krásně dopomůže váš smartphone. Jen se nesmíte bát trochu zalhat. Chcete vědět jak?

26.2.2015 | 21:35
 
VIDEO: „Sexy“ tanec :D

VIDEO: „Sexy“ tanec :D

Tanec u tyče je hodně, hooodně sexy! Slečna na videu se nechala pole dancingem inspirovat a rozhodla se ho vyzkoušet na vlastní kůži.

26.2.2015 | 17:12
 


Poslat SMS