Registruj se zdarma pro adresář kontaktů Přihlásit přes mojeID
10 zajímavých věcí o Harry Potterovi  

10 zajímavých věcí o Harry Potterovi

6.2.2013 | 08:50
Facebook Twitter Google

Patříte mezi fanoušky Harryho Pottera a myslíte, že už vás nemůže vůbec nic překvapit? Potom se podívejte na 10 věcí, které o něm možná nevíte.

1) Draci

Víte, kolik druhů draků se objevilo v knížkách o čarodějnickém učňovi? 10!

2) Smrtijedi

Smrtijedi se původně neměli jmenovat smrtijedi, ale rytíři pálení (The Knights of Walpurgis).

3) Hůlka

Jistě víte, že Harryho hůlka je vyrobena ze stejného materiálu jako ta Voldemortova. Co už však asi nevíte je fakt, že, obsahuje část ocasu okřídleného koně Thestrala. Jako jediná!

4) Uplakaná Uršula

Herečce, která ve filmové verzi Harryho Pottera hrála uplakanou Uršulu, bylo 37. Neříkáme, že je stará, to rozhodně ne. Ale na svůj věk rozhodně nevypadá!

5) Tetování Siriuse Blacka

Víte, odkud se vzala tetování Siriuse Blacka? Z Ruska! Konkrétně pak od gangů v ruských vězení.

6) Hedvika

Víte, kolik sov si ve filmech o Harry Potterovi zahrálo Hedviku? Nebudeme vás napínat, bylo jich 7. Většina z nich byli soví pánové, kteří jsou bělejší než samičky.

7) Jizva

Maskéři si při tvorbě Harryho jizvy na čele Daniela Radcliffa na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemohli. Známou jizvu totiž museli „namaskovat“ hned 5800x!

8) Draco Malfoy

Herec Tom Felton, představitel Draca Malfoye, si rád dopřává něco dobrého. To došlo až tak daleko, že mu štáb musel zašít kapsy na jeho hábitu, aby během natáčení nejedl. Chudáček Tom..

9) Kočky

Víte, kolik koček se používalo na nejrůznější triky a efekty Dolores Umbridgeové? Bylo jich až 40!

10) Fénixův řád

Harry Potter a Fénixův řád, 5 díl této série, měl původně přinést jinou zápletku. Tím, kdo měl umřít, totiž nebyl Serious Black, ale Arthur Weasley. Jak by se asi celý příběh vyvíjel, kdyby se tak stalo?

Další inspiraci na pohodové čtení a stovky knížek zdarma naleznete na webu eBookEater.cz.


Další články

Rodiče šmírují teenagery v Americe

Rodiče šmírují teenagery v Americe

Nedávný průzkum mobilních zpráv monitorovací společností TxtWatcher do značné míry potvrdil, že dnešní teenageři mezi sebou formou sms zpráv sdílejí úplně vše.

22.3.2017 | 11:26
 
5 nejlepších her v prohlížeči

5 nejlepších her v prohlížeči

Dnes jsme se rozhodli, že se podíváme na nějaké ty zabijáky času, když doma není do čeho píchnout - každý z nás to určitě zná, jsou dny, kdy prostě nevíte, čím se zabavit. A právě proto jsme vám vybrali ty nejzajimavější hry, které ani nemusíte stahovat - jednoduše si je otevřete ve vašem prohlížeči a hrajete!

20.3.2017 | 19:45
 


Poslat SMS