Registruj se zdarma pro adresář kontaktů Přihlásit přes mojeID
10 zajímavých věcí o Harry Potterovi  

10 zajímavých věcí o Harry Potterovi

6.2.2013 | 08:50
Facebook Twitter Google

Patříte mezi fanoušky Harryho Pottera a myslíte, že už vás nemůže vůbec nic překvapit? Potom se podívejte na 10 věcí, které o něm možná nevíte.

1) Draci

Víte, kolik druhů draků se objevilo v knížkách o čarodějnickém učňovi? 10!

2) Smrtijedi

Smrtijedi se původně neměli jmenovat smrtijedi, ale rytíři pálení (The Knights of Walpurgis).

3) Hůlka

Jistě víte, že Harryho hůlka je vyrobena ze stejného materiálu jako ta Voldemortova. Co už však asi nevíte je fakt, že, obsahuje část ocasu okřídleného koně Thestrala. Jako jediná!

4) Uplakaná Uršula

Herečce, která ve filmové verzi Harryho Pottera hrála uplakanou Uršulu, bylo 37. Neříkáme, že je stará, to rozhodně ne. Ale na svůj věk rozhodně nevypadá!

5) Tetování Siriuse Blacka

Víte, odkud se vzala tetování Siriuse Blacka? Z Ruska! Konkrétně pak od gangů v ruských vězení.

6) Hedvika

Víte, kolik sov si ve filmech o Harry Potterovi zahrálo Hedviku? Nebudeme vás napínat, bylo jich 7. Většina z nich byli soví pánové, kteří jsou bělejší než samičky.

7) Jizva

Maskéři si při tvorbě Harryho jizvy na čele Daniela Radcliffa na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemohli. Známou jizvu totiž museli „namaskovat“ hned 5800x!

8) Draco Malfoy

Herec Tom Felton, představitel Draca Malfoye, si rád dopřává něco dobrého. To došlo až tak daleko, že mu štáb musel zašít kapsy na jeho hábitu, aby během natáčení nejedl. Chudáček Tom..

9) Kočky

Víte, kolik koček se používalo na nejrůznější triky a efekty Dolores Umbridgeové? Bylo jich až 40!

10) Fénixův řád

Harry Potter a Fénixův řád, 5 díl této série, měl původně přinést jinou zápletku. Tím, kdo měl umřít, totiž nebyl Serious Black, ale Arthur Weasley. Jak by se asi celý příběh vyvíjel, kdyby se tak stalo?

Další inspiraci na pohodové čtení a stovky knížek zdarma naleznete na webu eBookEater.cz.


Další články

Zde je důvod, proč by muži neměli nosit svůj telefon v kapsách.

Zde je důvod, proč by muži neměli nosit svůj telefon v kapsách.

Mobilní telefony nosíme neustále s sebou a často si bez nich ani nedokážeme představit určité situace. Nová studie prokázala, že nošení telefonu v kapse u kalhot u mužů výrazně snižuje plodnost, proto by měli hlavně mladí uživatelé zbystřit.

23.6.2017 | 20:35
 
Které aplikace nejvíce vybíjí telefon?

Které aplikace nejvíce vybíjí telefon?

Přemýšleli jste někdy o tom, které aplikace jsou nejvíce zodpovědné za rychlý úbytek vaší baterie? Zjistili jsme, že největšími žrouty baterky jsou především sociální sítě a chatovací aplikace. Našli jsme vám top 5 aplikací, na které je potřeba dát si pozor.

17.6.2017 | 23:41
 


Poslat SMS