Registruj se zdarma pro adresář kontaktů Přihlásit přes mojeID
5 největších mýtů o Androidu  

5 největších mýtů o Androidu

18.1.2015 | 17:25
Facebook Twitter Google

Internetem koluje denně spousta falešných zpráv, neboli hoaxů, kterým lidé věří. To je důkazem jedině toho, že negativní marketing stále funguje. Ať už jde o falešnou zprávu o úmrtí slavné celebrity, která má pozvednout návštěvnost bulvárního webu nebo zprávy pošpiňující produkty v rámci konkurenčního boje světových značek. Tomu se nevyhne ani systém Android a proto stále mezi lidmi koluje několik absurdních hoaxů o jeho funkčnosti a nefunkčnosti. Tady je těch 5 největších!

Android je složitý

Podle posledních průzkumů je systém Android na 80% všech mobilních zařízení na světě. Už jen tento fakt vypovídá o mnohém. Kdyby byl Android tolik komplikovaný, pravděpodobně by se nedostal do tolika zařízení a nedosáhl takové popularity ve světě. Tvrzení, že Android je složitý tedy není pravdivé. Za tento hoax mohou hlavně fandové a zastánci ostatních mobilních platforem. Snadno se tak doslechnete, že jiné systémy stojí za prd a vy musíte používat jen XY a hlavně ne Android. Ve skutečnosti je Android intuitivní systém, který navíc s příchodem aktualizace Lollipop získal stylový vzhled a není jen pro zapálené nerdy.

Android potřebuje ukončovat spuštěné aplikace

Na tomto mýtu je postavena celá filozofie armády aplikací, které slouží právě k ukončování spuštěných procesů. Hlavním notou na kterou výrobci těchto aplikací hrají je zvýšení výdrže a rychlejší reakce telefonu. Bohužel to není pravda. Android byl designován tak, abyste aplikaci nemuseli neustále zavírat. Počítá se s tím, že během dne používáte v krátkých intervalech spousty aplikací a není nutné je tedy ukončovat. Jen se přepnete do jíné a ty neaktivní zůstávají na pozadí dokud je znovu nepotřebujete. V případě, že Android potřebuje místo pro spuštění dalších aplikací, jednoduše sám ukončí ty, které nepoužíváte. Faktem tedy je, že nepotřebujete žádný tzv. task killer, prostě smartphone používáte a aplikace neřešíte.

Malware a viry na Androidu

Dalším strašákem na lidi jsou viry a různě škodlivý software na Androidu. Faktem je, že pokud instalujete aplikace pouze z Google Play store a nestahujete pochybné soubory a aplikace z internetu, nemá se vašemu smartphonu co stát. Pokud však neuváženě instalujete kdejaký software, pak je v ohrožení jakýkoli systém, který používáte.

Není Android jako Android

Objevují se názory, kdy si člověk koupí laciný telefon od Samsungu, HTC nebo jiné značky a není spokojen. Přístroj se seká a samovolně se restartuje, nic nefunguje. A tímto dospěje k závěru, že měl tedy Android, ale stálo to za prd. Nelze však soudit dle levných telefonů. Android je s každým updatem více a více odladěný, nemůžete však čekat zázraky na zařízení za pár korun. Stejné jako očekávat od iPhone 3GS, že bude fungovat tak jako 5S. Jestli chcete, aby vám smartphone s Androidem spolehlivě fungoval, pořídíte si něco pořádného. Nemusíte ani sáhnout hluboko do kapsy, taková Moto G skvěle poslouží a stojí rozumné peníze.

Na Androidu aplikace padají více

Mýtus, který je způsoben hlavně přeléváním názorů na diskuzních fórech. Nelze spolehlivě říct, jestli na Androidu padají aplikace nejčastěji, lze však spolehlivě řict, že aplikace padají všude stejně. Jen to třeba vypadá jinak. Když spadne aplikace na Androidu, dozvíte se ze systémové hlášky, že aplikace přestala pracovat. Ta samá situace u Apple iOS není však provázena ničím. Prostě spadne a vrátíte se do hlavní obrazovky. Žádný komentář, žádné info. Proč? Protože nechtějí, aby někdo propíral ja diskuzích jak na iOS aplikace padají.

A co vy? Máte zkušenosti s těmito mýty o Androidu?


Další články

Apple představil nový iPhone, jaký je?

Apple představil nový iPhone, jaký je?

Na počest desetiletého výročí společnosti Apple, se společnost včera rozhodla uvést na trh nový iPhone. V dnešním článku se podíváme na to, co vše v sobě tenhle nadupaný telefon skrývá.

13.9.2017 | 21:01
 
TOP 10: Nejbohatší lidé na světě

TOP 10: Nejbohatší lidé na světě

Každý rok sestavuje magazín FORBES seznam nejbohatších lidí na naší planetě. V dnešním článku se podíváme na to, kdo se za uplynulý rok dostal do TOP10 a jakým bohatsvím jednotlivci disponují. Zajímavosti je, že se do výběru nedostala žádná žena. A kdo teda patří mezi nejbohatší lidi na světě?

6.9.2017 | 20:06
 
Nejlepší písničky tohoto léta

Nejlepší písničky tohoto léta

V dnešním článu jsme se rozhodli podívat se na nejhranější písničky tohoto léta. Připomeňte si s námi nejlepší skladby roku 2017, které nesmí chybět ve vašem playlistu!

30.8.2017 | 19:43
 


Poslat SMS