Registruj se zdarma pro adresář kontaktů Přihlásit přes mojeID
5 rad co udělat než prodáte nebo darujete starý smartphone  

5 rad co udělat než prodáte nebo darujete starý smartphone

25.1.2015 | 11:53
Facebook Twitter Google

Dostali jste na Vánoce pod stromeček nový nablýskaný smartphone a chystáte se ten starý darovat nebo prodat dál? Pak vás jistě bude zajímat, co je potřeba udělat než dáte starý smartphone úplně z ruky.

Ve vašem smartphone za uplynulé roky nashromáždíte slušnou sbírku informací o vás a vašich blízkých. Fotografie, kontakty, konverzace a jiné citlivé informace. Je tedy logické, že vytažením SIM karty nic nekončí, ale naopak začíná. Telefon je třeba řádně připravit za pomoci těchto jednoduchých kroků.

Kontakty sebou

Každý populární operační systém na smartphonech disponuje možností zálohovat kontakty pod vaším účtem na internetu. Učiňte tak, než vůbec vyndáte SIM kartu z telefonu. Často jsou totiž kontakty uchovány pouze na ní ještě z dob, kdy bylo nutné je na SIM kartě přenášet běžně. Zálohováním si pojistíte, že o žádný kontakt již nikdy nepřijdete. V novém smartphonu stačí pouze synchronizovat kontakty s těmi v záloze na internetu a je hotovo. Stejně snadné jako odeslání SMS zprávy.

Data a aplikace budou potřeba

Zatímco kontakty a kalendář jsou hračkou, na zálohu dat a aplikací už je třeba si trochu posvítit.

Android: Vestavěná záloha v Androidu si pamatuje aplikace, které jste měli instalované. Bohužel už nepřenese jejich obsah, jako uložené pozice ve hrách nebo pracné nastavení oblíbených messengerů. Existuje však snadné řešení, aplikace Helium je zdarma a dovede takovou zálohu provést snadno na pár tapnutí.

iOS: Majitelé iPhone to mají o poznání snažší. Stačí připojit smartphone k iTunes a stisknout tlačítko zálohy telefonu. Do počítače se tak nahraje kompletní kopie iPhone a tak je přechod na nový model úplně bezbolestný.

Nezapomenout na fotky, hudbu a videa

Apple iCloud, Google plus i Microsoft OneDrive nabízí snanou možnost jak zálohovat veškerá média na cloudové úložiště a tím je bezpečně zálohovat.

Pokud však věříte spíše osvědčeným metodám, lze telefon napojit na váš osobní počítač a jednoduše překopírovat myší vše potřebné. Jen u iPhone se postupuje skrze program iTunes.

Není SIM karta jako SIM karta

Existují hned tři typy. Ta původní jak ji znáte, micro SIM, která je o poznání menší a nově i Nano SIM. Ta obsahuje pouze ten zlatý plýšek s uloženými daty. Zjistěte si tedy jakou SIM kartu podporuje váš nový smartphone. Vyhnete se tak situaci, kdy dáte pryč starý telefon a nebude vám pasovat karta do nového. Stačí však zajít za vaším operátorem a kartu vám ochotně vymění.

Nenechte po sobě ani stopu

Každý smartphone, ať už se jedná o Android, iOS nebo Windows Phone disponuje funkcí resetu do továrního nastavení. Jedná se o jednoduchý způsob jak vymazat z paměti telefonu veškeré vaše informace. Navíc máte také možnost smazat data z paměťové karty, kterou máte v telefonu. Nejlepší variantou je však tuto kartu úplně vyjmout a nechat si ji při sobě.

Pokud jste extra paranoici, můžete také navíc plně vyresetovaný telefon připojit k novému účtu založenému, jen pro tento účel. Vymažou se tak i ty poslední stopy po vašem starém účtu a šťouravé metody nového majitele zavedou právě k tomuto fiktivnímu profilu namísto vašeho osobního.


Další články

Apple představil nový iPhone, jaký je?

Apple představil nový iPhone, jaký je?

Na počest desetiletého výročí společnosti Apple, se společnost včera rozhodla uvést na trh nový iPhone. V dnešním článku se podíváme na to, co vše v sobě tenhle nadupaný telefon skrývá.

13.9.2017 | 21:01
 
TOP 10: Nejbohatší lidé na světě

TOP 10: Nejbohatší lidé na světě

Každý rok sestavuje magazín FORBES seznam nejbohatších lidí na naší planetě. V dnešním článku se podíváme na to, kdo se za uplynulý rok dostal do TOP10 a jakým bohatsvím jednotlivci disponují. Zajímavosti je, že se do výběru nedostala žádná žena. A kdo teda patří mezi nejbohatší lidi na světě?

6.9.2017 | 20:06
 
Nejlepší písničky tohoto léta

Nejlepší písničky tohoto léta

V dnešním článu jsme se rozhodli podívat se na nejhranější písničky tohoto léta. Připomeňte si s námi nejlepší skladby roku 2017, které nesmí chybět ve vašem playlistu!

30.8.2017 | 19:43
 


Poslat SMS