Registruj se zdarma pro adresář kontaktů Přihlásit přes mojeID
8 iPhone triků pro začátečníky i zkušené uživatele  

8 iPhone triků pro začátečníky i zkušené uživatele

24.7.2015 | 17:02
Facebook Twitter Google

I zkušení uživatelé jablečných produktů by jistě ocenili, kdyby tyto triky věděli již na začátku.

Tady je osm zajímavých vychytávek, bez kterých jste nějakým záhadným způsobem fungovali až do teď:

Zavření třech aplikací najednou

Když potřebujete rychle ukončit několik aplikací, jednoduše použijte pro swajpování tři prsty naráz.

Skrytá vodováha

Málo kdo ví, že iPhone má vestavěnou vodováhu díky vestavěnému gyroskopu. Stačí zapnout kompas a přejet prstem od okraje přes obrazovku.

Stylizace textu

Při odesílání SMS zprávy nebo psaní mailu můžete využít stylizaci textu. Celkem je k dispozici tučné písmo, podtržení a kurzíva. K nabídce se dostanete označením textu a tapnutím na malou šipku pro další výběr.

Funkce zpět

iPhone sice nedisponuje tlačítkem zpět jako smartphony s Androidem, ale má tuto funkci pěkně vestavěnou přímo v aplikaci. Kupříkladu při prohlížení webu v prohlížeči Safari lze přejetím prstu z leva do prava vrátit zpět předchozí navštívenou stránku.

Ovládání skrze sluchátka

Základní sluchátka dodávané k iPhone mají překvapivé funkce. Kupříkladu pořízení fotografie. Jakmile budete mít spuštěný fotoaparát, využijte tlačítko pro zesílení hudby k vyfocení fotografie bez nutnosti stisknout cokoli na iPhone.

Doostření fotografie a nastavení jasu

Při focení určitého objektu na něj poklepte na displeji. Dojde k doostření na pořizovaný objekt a navíc lze posunutím prstu nahoru a dolu nastavit jas pořízené fotografie.

Vlastní vibrace

Jak poznat, že vám volá kámoš, aniž by jste se podívali na telefon? Nastavte si vlastní vibrace na kontakty nebo aplikace. Jednoduše jděte do kontaktů, vyberte požadovaný kontakt a stiskněte tlačítko upravit v horním rohu displeje. Dole naleznete položku vibrace a pod ní možnost vytvořit vlastní vibrace. Krátkými a dlouhými stisky obrazovky poté vytvořte vlastní vibrace.

Jaké aplikace používají místní

Zejména na cestách můžete ocenit tuto funkci obchodu s aplikacemi. Když tapnete na tlačítko “objevování” v aplikace AppStore, uvidíte sérii aplikací používaných ve vašem okolí. Zjistíte tak co používají místní. Užitečné hlavně na lokální aplikace o hromadné dopravě a zajímavých místech.


Další články

Zde je důvod, proč by muži neměli nosit svůj telefon v kapsách.

Zde je důvod, proč by muži neměli nosit svůj telefon v kapsách.

Mobilní telefony nosíme neustále s sebou a často si bez nich ani nedokážeme představit určité situace. Nová studie prokázala, že nošení telefonu v kapse u kalhot u mužů výrazně snižuje plodnost, proto by měli hlavně mladí uživatelé zbystřit.

23.6.2017 | 20:35
 
Které aplikace nejvíce vybíjí telefon?

Které aplikace nejvíce vybíjí telefon?

Přemýšleli jste někdy o tom, které aplikace jsou nejvíce zodpovědné za rychlý úbytek vaší baterie? Zjistili jsme, že největšími žrouty baterky jsou především sociální sítě a chatovací aplikace. Našli jsme vám top 5 aplikací, na které je potřeba dát si pozor.

17.6.2017 | 23:41
 


Poslat SMS