Registruj se zdarma pro adresář kontaktů Přihlásit přes mojeID
8 iPhone triků pro začátečníky i zkušené uživatele  

8 iPhone triků pro začátečníky i zkušené uživatele

24.7.2015 | 17:02
Facebook Twitter Google

I zkušení uživatelé jablečných produktů by jistě ocenili, kdyby tyto triky věděli již na začátku.

Tady je osm zajímavých vychytávek, bez kterých jste nějakým záhadným způsobem fungovali až do teď:

Zavření třech aplikací najednou

Když potřebujete rychle ukončit několik aplikací, jednoduše použijte pro swajpování tři prsty naráz.

Skrytá vodováha

Málo kdo ví, že iPhone má vestavěnou vodováhu díky vestavěnému gyroskopu. Stačí zapnout kompas a přejet prstem od okraje přes obrazovku.

Stylizace textu

Při odesílání SMS zprávy nebo psaní mailu můžete využít stylizaci textu. Celkem je k dispozici tučné písmo, podtržení a kurzíva. K nabídce se dostanete označením textu a tapnutím na malou šipku pro další výběr.

Funkce zpět

iPhone sice nedisponuje tlačítkem zpět jako smartphony s Androidem, ale má tuto funkci pěkně vestavěnou přímo v aplikaci. Kupříkladu při prohlížení webu v prohlížeči Safari lze přejetím prstu z leva do prava vrátit zpět předchozí navštívenou stránku.

Ovládání skrze sluchátka

Základní sluchátka dodávané k iPhone mají překvapivé funkce. Kupříkladu pořízení fotografie. Jakmile budete mít spuštěný fotoaparát, využijte tlačítko pro zesílení hudby k vyfocení fotografie bez nutnosti stisknout cokoli na iPhone.

Doostření fotografie a nastavení jasu

Při focení určitého objektu na něj poklepte na displeji. Dojde k doostření na pořizovaný objekt a navíc lze posunutím prstu nahoru a dolu nastavit jas pořízené fotografie.

Vlastní vibrace

Jak poznat, že vám volá kámoš, aniž by jste se podívali na telefon? Nastavte si vlastní vibrace na kontakty nebo aplikace. Jednoduše jděte do kontaktů, vyberte požadovaný kontakt a stiskněte tlačítko upravit v horním rohu displeje. Dole naleznete položku vibrace a pod ní možnost vytvořit vlastní vibrace. Krátkými a dlouhými stisky obrazovky poté vytvořte vlastní vibrace.

Jaké aplikace používají místní

Zejména na cestách můžete ocenit tuto funkci obchodu s aplikacemi. Když tapnete na tlačítko “objevování” v aplikace AppStore, uvidíte sérii aplikací používaných ve vašem okolí. Zjistíte tak co používají místní. Užitečné hlavně na lokální aplikace o hromadné dopravě a zajímavých místech.


Další články

Apple představil nový iPhone, jaký je?

Apple představil nový iPhone, jaký je?

Na počest desetiletého výročí společnosti Apple, se společnost včera rozhodla uvést na trh nový iPhone. V dnešním článku se podíváme na to, co vše v sobě tenhle nadupaný telefon skrývá.

13.9.2017 | 21:01
 
TOP 10: Nejbohatší lidé na světě

TOP 10: Nejbohatší lidé na světě

Každý rok sestavuje magazín FORBES seznam nejbohatších lidí na naší planetě. V dnešním článku se podíváme na to, kdo se za uplynulý rok dostal do TOP10 a jakým bohatsvím jednotlivci disponují. Zajímavosti je, že se do výběru nedostala žádná žena. A kdo teda patří mezi nejbohatší lidi na světě?

6.9.2017 | 20:06
 
Nejlepší písničky tohoto léta

Nejlepší písničky tohoto léta

V dnešním článu jsme se rozhodli podívat se na nejhranější písničky tohoto léta. Připomeňte si s námi nejlepší skladby roku 2017, které nesmí chybět ve vašem playlistu!

30.8.2017 | 19:43
 


Poslat SMS