Registruj se zdarma pro adresář kontaktů Přihlásit přes mojeID
8 zvláštních smartphonů z Číny  

8 zvláštních smartphonů z Číny

8.3.2015 | 20:38
Facebook Twitter Google

Vybíráte nový smartphone a nevíte po čem sáhnout? Máte na výběr z několika známých značek jako Asijské Samsungy, jablečný Apple nebo například Lumie od Microsoftu. Jejich marketingová masáž však dosáhla svého. Tyto smartphony má každý. Pokud se tedy chcete odlišit, je třeba sáhnout po něčem netradičním.

Záleží jen, jak moc se chcete odlišit. Některé smartphony jsou spíše divné, než originálně odlišné. Tady mix Čínských zástupců trochu výstředního ražení:

Babiken C8 quad-SIM

Ano, čtete správně. V době, kdy málokteré smartphony disponují dual-SIM, tedy dvěma SIM kartami, se na světlo světa dostává Babiken. A to rovnou se čtyřmi SIM kartami. Jak fungují všechny naráz zůstává záhadou.

Begin GT Ferrari

V minulosti mnoho světových výrobců vytvořilo edice svých smartphonů ve stylu motorových značek. Nikdo však nevměstnal telefon do velkého “angličáku” ve zlaté barvě. Jindy decentní znaky jsou zde nahrazeny kopií otáčkoměru, tachometru a ukazatelem paliva.

Bphone TV tuner handset

Zajímavostí smartphonů na Asijském trhu je TV tuner, který je skoro v každém smartphonu. Tento Bphone však jde mnohem dál. Své zákazníky láká na 5ti palcovou obrazovku s rozevírací klávesnicí, která má očividně budit dojem jakéhosi kapesního notebooku. Tento celý set už jen dokresluje vztyčená anténa pro příjem televizního vysílání.

C99 Star phone

Netušíme proč ani jak, ale je tu. Smartphone ve tvaru hvězdy popírající veškeré praktické i ergonomické standardy. Tento model je vybaven mimo titěrného displeje také FM rádiem, Bluetooth a možností psát ručně přímo na displej.

Concox GPS GK301 Teddy phone

Telefon pro děti a jejich starostlivé rodiče. Jako většina telefonů pro děti je vybaven čtyřmi přednastavenými tlačítky. Není se tedy třeba obávat, že děti budou ve škole pod lavicí psát SMS zprávy. Nemají jak. Za to v nouzi stačí stisknout jediné z těchto tlačítek pro vytočení hovoru.

Jinpeng A1308 love heart handset

Telefony pro ženy se vyznačují hlavně barvou, která jej činí  odlišným a upoutá tak oko ženy. Ve společnosti Jinpeng si však řekli, že pouze barva nestačí. Vyrobili proto smartphone ve tvaru srdce s tlačítky do tvaru srdce. To vše dokresluje všudypřítomný srdíčkový potisk.

Řekněte sami, nezaslouží si láska vašeho života raději tohle než iPhone?

Lapland Tech i5

Lapland Tech i5 je krásným případem toho, jak jsou průměrné telefony z Číny pojmenovány tak, aby upoutaly pozornost. Se zastaralou verzí Androidu a průměrnými funkcemi se snaží Lapland upoutat vzhledem, který nápadně připomíná iPhone. Nehledě na přídomek i5 v názvu, který je zase vypůjčený od jiné firmy. Celkově se však jedná o velice obyčejný telefon.

sWaP Nova EC107

Nova EC107 se může zdát jako velice podprůměrný telefon se svým dvou palcovým displajem, neforemným tvarem a FM rádiem na palubě. Nesmíme však o něm přemýšlet jako o telefonu, nýbrž o flash disku, se kterého se dá telefonovat. Jedině tak lze asi pochopit pravou podstatu tohoto geniálního přístroje, který se chlubí zápisem do Guinnessovy knihy rekordů jako nejmenší telefon s váhou pouhých 40.3g.

Pokud nyní plánujete jeden z těchto přístrojů zakoupit, nezapomeňte se o vaše zkušenosti podělit v komentářích pod článkem.


Další články

Máte rádi Rallye Dakar? Čtěte!

Máte rádi Rallye Dakar? Čtěte!

Vážení přátelé posílání SMS zpráv z internetu zdarma, pokud jste fanouškem Rallye Dakar, rádi bychom vám doporučili jednu stránku, kterou si určitě nesmíte nechat ujít!

16.1.2018 | 16:12
 
Nečekané výdaje mají řešení

Nečekané výdaje mají řešení

Téměř každý člověk, v dnešní době, někde dluží peníze. Ovšem co dělat, když se půjčky stanou přítěží a není možné se jich zbavit?...

9.3.2020 | 10:18
 
Kam na výlet

Kam na výlet

Ubytování v Praze je mnoho, ovšem problém je, že některé hotely, motely či ubytovny nevypadají tak jak se prezentují na internetových stránkách, a navíc

18.7.2019 | 16:36
 


Poslat SMS