Registruj se zdarma pro adresář kontaktů Přihlásit přes mojeID
Dostala se vám do telefonu voda? Víme, jak ho zachránit!  

Dostala se vám do telefonu voda? Víme, jak ho zachránit!

12.4.2017 | 20:56
Facebook Twitter Google

Pokud se někdy stane, že vám spadne telefon do vody, musíte jednat rychle. Vteřiny v tomto případě hrají důležitou roli, proto nezahálejte a postupujte podle našeho návodu.

Když už máte telefon bezpečně nad hladinou, neváhejte a co nejrychleji rozeberte všechny běžné součásti zařízení. To znamená otevření zadního krytu, vyjmutí baterie, micro SD karty a SIM karty. Důležité je vše vykonat v co možná nejkratším čase. Telefon nebude bez baterie napájen a nedojde tak ke zkratu, čehož tímto krokem chceme docílit. Zároveň další vyjmuté komponenty nebudou bránit v odtoku vody a usnadní proces sušení. Pokud je váš telefon vypnutý již při pádu do vody, nesmíte ho zapnout zda funguje – mohlo by dojít ke zkratu.

V momentě kdy máte vytáhuté všechny části telefonu, opatrně vysušte všechnu viditelnou vodu a snažte se přitom nedostat ještě více tekutiny do otvorů pro nabíjení a sluchátka. Pokračujte v osušování, dokud se vám nepodaří vytřít všechnu tekutinu. Telefon v žádném případě nevystavujte jakékoli zvýšené teplotě, ani foukajícímu proudu vzduchu – a to i kdyby byl studený. V tomto momentě si můžete vybrat ze dvou způsobů, jak kompletně vysušíte telefon:

1) Rýže

Rýže je levný a spolehlivý vysoušeč díky své přirozené schopnosti nasávat vodu. Pro nejlepší výsledek je vhodné vložit do uzavřeného igelitového pytlíku tolik rýže, aby jí byl smartphone celý obalen. Než však samotný smartphone skončí v rýži, je třeba zabalit ho do papírového ubrousku, nejlépe tenkého kapesníčku - aby se rýže nenalepila na ty části telefonu, ze kterých se postupně uvolní tekutina. Telefon nechejte v rýži 24 až 48 hodin.

2) Silikagel

Absolutní špičkou v pohlcování vlhkosti je silikagel. Možná už jste o něm slyšeli - malé balíčky silikagelu jsou často přibalovány do krabic s botami. Pokud jste tedy dosud netušili, co s takovými sáčky kuliček dělat, schovávejte si je na horší časy. Silikagel je totiž mnohem účinnější a rychlejší vysoušeč, než-li rýže, protože je určen právě k pohlcování vlhkosti. Pokud silikagelu nemáte nasbíráno z nových bot dostatek, můžete jej smíchat s rýží a opět vložit do uzavřené nádoby nebo sáčku. Sáčky s kuličkami se dají i běžně zakoupit na internetu. Pokud použijete výhradně silikagel, stačí telefon sušit 12 hodin – ovšem čím déle, tím lépe.

Po dodržení celého postupu je na čase vyjmutí a otestování telefonu. Všechny kroky měly napomoct co nejlepšímu zotavení vašeho chytrého telefonu. Ovšem může se stát, že škoda byla nezvratně napáchána a mobil nezapnete. V tom případě nezbývá, než si vzít z celé situace ponaučení a na příští smartphone koupit vodotěsný obal.


Další články

Máte rádi Rallye Dakar? Čtěte!

Máte rádi Rallye Dakar? Čtěte!

Vážení přátelé posílání SMS zpráv z internetu zdarma, pokud jste fanouškem Rallye Dakar, rádi bychom vám doporučili jednu stránku, kterou si určitě nesmíte nechat ujít!

16.1.2018 | 16:12
 
Nečekané výdaje mají řešení

Nečekané výdaje mají řešení

Téměř každý člověk, v dnešní době, někde dluží peníze. Ovšem co dělat, když se půjčky stanou přítěží a není možné se jich zbavit?...

9.3.2020 | 10:18
 
Kam na výlet

Kam na výlet

Ubytování v Praze je mnoho, ovšem problém je, že některé hotely, motely či ubytovny nevypadají tak jak se prezentují na internetových stránkách, a navíc

18.7.2019 | 16:36
 


Poslat SMS