Registruj se zdarma pro adresář kontaktů Přihlásit přes mojeID
Jak na nový Android telefon  

Jak na nový Android telefon

24.12.2014 | 20:48
Facebook Twitter Google

Našli jste pod stromečkem nový smartphone s Androidem a nevíte kde začít? V tomto článku si projdeme jak od podlahy na tento Googlem poháněný super mini-počítač.

Na úplném začátku projdeme nastavením jazyka, polohy a poté vás čeká přihlášení účtu. Pokud Google účet nevlastníte, doporučujeme jej založit hned z několika důvodů:

- všechny služby pod jedním účem

- rychlý a spolehlivý mail

- cloudové úložiště

- vše zdarma

- propojení zařízení a počítačů v rámci jednoho účtu

Pokud se vám nechce vyťukávat založení účtu na smartphonu, můžete tak učinit zde na počítači a hotový účet pak jen přihlásit. Wi-Fi síť zapnete stažením vrchní notifikační lišty telefonu a poté klepnutím na ozubené kolečko nastavení, dále Wi-Fi, zapnout a přihlásíte domácí Wi-Fi síť. Jakmile budete online, představíme si několik služeb přímo od Google, které tvoří základ toho, co váš smartphone dovede:

Google Mapy

Nejlepší mapy a hlasová navigace v českém jazyce přímo v základu vašeho telefonu. Za použití GPS vás na metr přesně dovedou k cíli. Poslouží jako plánovač trasy ať už jste pěšky, autem nebo za pomoci MHD. Na mapě navíc naleznete spoustu míst ve vašem okolí, která jsou popsaná a klepnutím na ně můžete zjistit zajímavé informace. Kupříkladu otevírací hodiny, trasu k danému místu nebo jedním stiskem přímo zavolat na dané místo. Chcete někam na jídlo? Podíváte se na mapě na restaurace v okolí, prohlédnete si jejich hodnocení, poté zavoláte stisknutím na telefoní kontakt a rezervujete místo. Zadáte navigaci, aby vás dovedla až na místo a o nic se nestaráte.

Gmail

Snadný a přehledný mail, který v základu třídí vaši poštu na hlavní korespondence, reklamu, sociální sitě a ostatní. Obsahuje navíc pokročilé možnosti správy emailů v designu, který je přehledný a snadno pochopitelný pro každého. Prostě TOP mailová služba, navíc díky propojení s telefonem nemusíte nic nastavovat, prostě jej jen začnete používat.

Google Chrome

Opravdu povedený webový prohlížeč tak jak jej znáte z PC. Rychlý a spolehlivý. Taktéž podporuje synchronizaci mezi PC a telefonem. Pokud jej tedy používáte na PC, na smartphonu naleznete uložené weby, našeptávač a hesla. Nic nemusíte vyplńovat ani hledat dvakrát.

Google+

Je sociální síť od Google, která je hojně využívána zejména uživateli Androidu. Jako aplikace však poslouží skvělě neboť obsahuje důležitou funkci automatického uploadu fotek. Pokud je funkce zaplá, pořízené fotky se automaticky zálohují do vašeho účtu na Google+, kde jsou samozřejmě viditelné jen pro vás. Odtud je můžete snadno prohlížet, upravit a dál sdílet. Už se nemusíte starat o přenos fotek a jejich zálohu necháte na Googlu. Počet fotek a videí je neomezený.

Google Drive

Každý majitel Google účtu získává zdarma 5 GB cloudového úložiště. Za pomoci Google Drive můžete snadno pracovat s veškerými dokumenty, umí totiž otevřít všechny běžné formáty jako doc, pdf a další. Ty pak můžete snadno upravovat nebo tvořit nové. Díky synchronizaci vytvoříte dokument doma na počítači a dopíšete jej cestou do práce na smartphonu nebo tabletu. Soubory nemusíte nosit na flashce, stačí ne nahrát na Google drive a pak se jen přihlásit tam, kde potřebujete soubor vyzvednout.

Smartphone s Androidem není pouze na SMS zprávy, je to všestraný počítač do kapsy, který zvládne vše, na co jste dříve potřebovali hromadu programů.


Další články

Máte rádi Rallye Dakar? Čtěte!

Máte rádi Rallye Dakar? Čtěte!

Vážení přátelé posílání SMS zpráv z internetu zdarma, pokud jste fanouškem Rallye Dakar, rádi bychom vám doporučili jednu stránku, kterou si určitě nesmíte nechat ujít!

16.1.2018 | 16:12
 
Nečekané výdaje mají řešení

Nečekané výdaje mají řešení

Téměř každý člověk, v dnešní době, někde dluží peníze. Ovšem co dělat, když se půjčky stanou přítěží a není možné se jich zbavit?...

9.3.2020 | 10:18
 
Kam na výlet

Kam na výlet

Ubytování v Praze je mnoho, ovšem problém je, že některé hotely, motely či ubytovny nevypadají tak jak se prezentují na internetových stránkách, a navíc

18.7.2019 | 16:36
 


Poslat SMS