Registruj se zdarma pro adresář kontaktů Přihlásit přes mojeID
Jak připravit váš smartphone na dovolenou  

Jak připravit váš smartphone na dovolenou

9.7.2015 | 16:05
Facebook Twitter Google

Předtím než vyrazíte na letiště nebo nasednete do autobusu, připravte i váš smartphone na cestu do zahraničí.

Než tedy váš smartphone spolu s dalšími věcmi hodíte do tašky, věnujte pár minut jeho přípravě na dovolenou. Předejdete tak nepříjemnému překvapení při jeho používání v zahraničí. Stačí si přitom dát pozor na těchto pár jednoduchých věcí:

Stáhnout předem užitečné aplikace předem

Offline mapy mohou být užitečným pomocníkem, musíte je však mít předem staženy. To samé platí o jízdních řádech a jiných aplikacích, které jsou plny užitečných informací o vaší prázdninové destinaci.

Zavolejte svému operátorovi

Místo tápání na internetu za účelem zjištění zahraničního sazebníku u vašeho operátora, raději přímo zavolejte na bezplatnou linku. Můžete sice využívat místo svého tarifu posílání SMS zdarma z internetu, ale je dobré mít informace o veškerých službách pro případ, že by jste chtěli například volat ze zahraničí.

Zabezpečte svůj smartphone proti krádeži

Jak Android tak iPhone disponují vestavěným aplikacím, které vám pomohou najít ztracený telefon nebo jej zablokovat v případě krádeže. Ohledně těchto služeb jsme pro vás psali již dříve v tomto článku, kde se dozvíte potřebné informace.

Nabalte sebou adaptér pro danou zemi

Adaptér do zásuvky pro nabíjení samartphone se může lišit od té co máte doma. Zjistěte si tedy předem jaký typ zásuvky využívá země, kterou se chystáte navštívit. Přejdete tak nemilému překvapení.

Využívejte WiFi a režim letadla

Pokud neplánujete pořizovat SIM kartu a využívat mobilní data tamního operátora, doporučujeme využít WiFi sítě na hotelu, restauraci nebo jinde, kde je zdarma. Zkontrolujete novinky a poté přepněte telefon do režimu letadla. Režim letadla vypne veškerou komunikaci mezi telefonem a okolním světem. Nikdo se vám tedy nedovolá a ani vy nikomu, ale neuvěřitelně se ušetří baterie smartphonu. Užitečná funkce zejména při cestě na dovolenou nebo pokud chcete, aby smartphone vydržel fotit celý den během výletu.


Další články

Máte rádi Rallye Dakar? Čtěte!

Máte rádi Rallye Dakar? Čtěte!

Vážení přátelé posílání SMS zpráv z internetu zdarma, pokud jste fanouškem Rallye Dakar, rádi bychom vám doporučili jednu stránku, kterou si určitě nesmíte nechat ujít!

16.1.2018 | 16:12
 
Elektrický skútr mi otevřel dveře od mého bytu!

Elektrický skútr mi otevřel dveře od mého bytu!

S přibývajícím věkem jsem čím dál tím častěji zůstávala uvězněná doma. Procházky venku se pro mě staly nemožné a můj společenský život téměř vymizel. Mrzelo mě, že obtěžuji svou rodinu i tak s banální věcí, jako je nákup.

10.12.2018 | 07:56
 
Díky skútru pro seniory se dostanu kamkoliv

Díky skútru pro seniory se dostanu kamkoliv

Kvůli pokročilému věku pro mě začínala být cesta na nákup i cesta za mými přáteli a rodinou poměrně komplikovanou záležitostí. Chůze na delší vzdálenost mě velmi unavovala. Klouby bolely.

3.12.2018 | 06:33
 


Poslat SMS