Registruj se zdarma pro adresář kontaktů Přihlásit přes mojeID
Jen vy můžete ještě změnit pořadí: dejte svůj hlas Super-knize roku  

Jen vy můžete ještě změnit pořadí: dejte svůj hlas Super-knize roku

23.11.2012 | 09:23
Facebook Twitter Google

„K 30. září 2012 jsme přečetly téměř 300 knih, ale která je opravdu nejlepší?“

Tuhle otázku si teď kladou redaktoři webu superrodina.cz. Přes měsíc skládali žebříček, filtrovali různé tituly dle kategorií a zužovali výběr co do množství.

„Bylo to opravdu strašně moc náročné. Většina těchto knih mi prošla rukama, četla jsem je, a bylo pro mne dost těžké říci, která může postoupit a která ne,“ říká Martina Boučková, majitelka webu.

„Nejvíc mi k srdci přirostl Marcelo ve skutečném světě od nakladatelství CooBoo, Fimbul od Kateřiny Hejlové z nakladatelství JaS a Strach z barbarů z nakladatelství Paseka.“

Lucie Fusková, jedna z členek odborné poroty, mezi jinými hlasovala pro Kláru nad propastí z nakladatelství Motto: „Myslím si, že je to vhodná knížka pro všechny matky na mateřské dovolené, hlavně pro to, aby věděly, že v tom nejsou samy, že nemusí být dokonalé, a ono to vlastně ani nejde.“

A právě Klára nad propastí získává v anketě na stránkách Superrodina.cz značně velký ohlas. Dopracovala se do pozice jednoho z nejsilnějších kandidátů na Super-knihu roku. Všechno se ale může změnit.

Každý, kdo má internet, může zvrátit hodnocení.

Martina Boučková vyzývá všechny čtenáře: „Dejte nám vědět, která z nominovaných knih, jež byly recenzované uplynulý rok na webu Superrodina.cz, je podle vás ta nejúžasnější či nejkvalitnější. Pomožte nám, prosím, vybrat opravdu tu nejlepší knihu.“

Seznam nominovaných knih je dostupný na webu. Odbornou porotu tvořily mj. spisovatelka a redaktorka Renata Petříčková, specialistka na kuchařské recepty a recenze Soňa Šmerdová, homeopatka Petra Cihlářová a recenzentka Lucie Fusková.

Porotkyně nejčastěji volily Marcelo ve skutečném městě, Fimbul a knihu Jaroslava Mareše Ve stínu baobabů z nakladatelství Motto.

„Předem děkuji každému, kdo nám v této těžké situaci pomůže s výběrem té nejlepší knihy. Ve hře je již jen 19 titulů z téměř 300, a nyní je to skutečně už jen na vás,“ dodala Martina Boučková.

Zapojit do hlasování se můžete ZDE.

superrodina_220


Další články

Apple představil nový iPhone, jaký je?

Apple představil nový iPhone, jaký je?

Na počest desetiletého výročí společnosti Apple, se společnost včera rozhodla uvést na trh nový iPhone. V dnešním článku se podíváme na to, co vše v sobě tenhle nadupaný telefon skrývá.

13.9.2017 | 21:01
 
TOP 10: Nejbohatší lidé na světě

TOP 10: Nejbohatší lidé na světě

Každý rok sestavuje magazín FORBES seznam nejbohatších lidí na naší planetě. V dnešním článku se podíváme na to, kdo se za uplynulý rok dostal do TOP10 a jakým bohatsvím jednotlivci disponují. Zajímavosti je, že se do výběru nedostala žádná žena. A kdo teda patří mezi nejbohatší lidi na světě?

6.9.2017 | 20:06
 
Nejlepší písničky tohoto léta

Nejlepší písničky tohoto léta

V dnešním článu jsme se rozhodli podívat se na nejhranější písničky tohoto léta. Připomeňte si s námi nejlepší skladby roku 2017, které nesmí chybět ve vašem playlistu!

30.8.2017 | 19:43
 


Poslat SMS