Registruj se zdarma pro adresář kontaktů Přihlásit přes mojeID
Konec světa? Zrušeno! Ale blíží se KONEC hlasování!  

Konec světa? Zrušeno! Ale blíží se KONEC hlasování!

12.12.2012 | 07:58
Facebook Twitter Google

Zpráv o konci světa po dlouhou lidskou historii přišlo již nesčetné množství. Nic však víc citelně nezapůsobilo na miliony lidí na celé planetě jako blížící se pátek 21. 12. 2012.

Než však bychom ukazovali prstem na mayský kalendář jako zřejmý důkaz, uvědomme si, že nejlepší reklamu na tento apokalyptický den nakonec udělal „jen“ hollywoodský film 2012.

Obavy, které kolem tohoto data vznikly, motivovali řadu lidí ke stavbě ochranných krytů, k nákupu potravin s prodlouženou zárukou a balené vody. Naštěstí většina lidí na Zemi nepanikaří, leda tak z předvánočních příprav. Ty dokážou značně zaměstnat nejen naši mysl, ale hlavně toho běhání co je kolem! Shánění dárků! Úklid a pečení cukroví.

Abychom však apokalyptické téma odlehčili, schválně jsme se zeptali některých významných osobností v literárním a jiném uměleckém světě na to, co budou dělat „na konci světa“, v pátek 21. 12. 2012.

Přišla nám řada zajímavých odpovědí, vyberme jen některé. Pro spisovatelku Martinu Drijverovou bude konec světa nejspíš sladký – vzhledem k tomu, že vychází na období zdobení předvánočních perníčků, budou si doma zbytek sladkostí olizovat z prstů. Pro herce Jana Potměšila a jeho manželku by mohl nastat konec světa až 24. 12., pokud se jim nepodaří sehnat lego ninjago Garmadonova temná pevnost.

michaljagelka_235alecibulka_235

Herec a mistr dabingu Michal Jagelka zase dodává: „S koncem světa nestraš! Máme totiž na sobotu vstupenky na Placida Dominga, kdybychom nejslavnějšího tenora světa neměli kvůli přihlouplému konci světa slyšet, tak to by mě opravdu namíchlo!“ A do budoucna si plánuje, že dokončí svůj několik let rozpracovaný román.

Také moderátor Aleš Cibulka počítá s tím, že se žádný konec světa konat nebude. „Pevně doufám a věřím, že konec světa nenastane, protože na sobotu 22. prosince jsme naplánovali rozhlasový Tobogan na téma „Přežili jsme konec světa“. No, a pokud by ten konec světa nastal, udělalo by nám to velké problémy: museli bychom všechny hosty obvolávat, aby nechodili a divákům bychom museli vrátit vstupné. Tedy, teď mě vlastně napadá, že kdyby ten konec opravdu nastal, už by to bylo všechno jedno…“

Některé konce se tedy nejspíš konat nebudou. Ale jeden konec se přeci jenom blíží. 16. prosince v deset hodin dopoledne absolutně skončí hlasování nultého ročníku o Super knihu. Dosavadní hlasování probíhalo velmi bouřlivě. Zdálo se, že v některých kategoriích byl finalista zřejmý už od prvopočátku, poslední dni se však pod některými tituly zachvěla zem a do popředí se derou jejich konkurenti.

Schyluje se k zajímavému dramatu. Jak to nakonec dopadne? Pojďte také trochu zatřást s historií – ještě pár dní můžete hlasovat a pomoci rozhodnout o vítězi nultého ročníku Super knihy. Můžete volit buď jen podle názvů v pravém widgetu, nebo si více přečíst o nominovaných titulech zde.

knihy_350


Další články

Apple představil nový iPhone, jaký je?

Apple představil nový iPhone, jaký je?

Na počest desetiletého výročí společnosti Apple, se společnost včera rozhodla uvést na trh nový iPhone. V dnešním článku se podíváme na to, co vše v sobě tenhle nadupaný telefon skrývá.

13.9.2017 | 21:01
 
TOP 10: Nejbohatší lidé na světě

TOP 10: Nejbohatší lidé na světě

Každý rok sestavuje magazín FORBES seznam nejbohatších lidí na naší planetě. V dnešním článku se podíváme na to, kdo se za uplynulý rok dostal do TOP10 a jakým bohatsvím jednotlivci disponují. Zajímavosti je, že se do výběru nedostala žádná žena. A kdo teda patří mezi nejbohatší lidi na světě?

6.9.2017 | 20:06
 
Nejlepší písničky tohoto léta

Nejlepší písničky tohoto léta

V dnešním článu jsme se rozhodli podívat se na nejhranější písničky tohoto léta. Připomeňte si s námi nejlepší skladby roku 2017, které nesmí chybět ve vašem playlistu!

30.8.2017 | 19:43
 


Poslat SMS