Registruj se zdarma pro adresář kontaktů Přihlásit přes mojeID
Lidé denně na YouTube shlédnou miliardu hodin videí  

Lidé denně na YouTube shlédnou miliardu hodin videí

5.3.2017 | 19:57
Facebook Twitter Google

Největší video portál na internetu slaví krásný milník. Denně jeho uživatelé shlédnou videa v celkové délce více než miliardy hodin. To je v přepočtu přesně 114 155 let.

Je to pouhých dvanáct let od založení portálu YouTube a před dvanácti lety bychom se na sebe dnes dívali jako na obraz z budoucnosti. Mobilní telefony nejenže přijímají a odesílají SMS zprávy zdarma jako kdysi. Ale klidně si na nich kdekoliv na zemi pustíme video z YouTube a to o čemkoli nás napadne. Společnost YouTube byla založená v roce 2005 za jediným účelem, aby si parta kamarádů mohla někam na internet ukládat videa. A tak první nahrané video na YouTube je jeden ze tří zakladatelů Jawed Karim jak se natočil v Zoo San Diega u výběhu slonů.

Video si můžete prohlédnout zde:

Od té doby věci nabraly rychlý spád. Lidé začali portál využívat přesně tak, jak jej tři kamarádi zamýšleli a YouTube čekal raketový start. Hned rok od založení přišel zlomový okamžik, kdy YouTube koupil americký gigant Google za neuvěřitelných 42 miliard korun. Od té doby zůstává portál v rukou Google a hned po vyhledávači je YouTube druhým nejpopulárnějším webem na internetu.


Další články

Máte rádi Rallye Dakar? Čtěte!

Máte rádi Rallye Dakar? Čtěte!

Vážení přátelé posílání SMS zpráv z internetu zdarma, pokud jste fanouškem Rallye Dakar, rádi bychom vám doporučili jednu stránku, kterou si určitě nesmíte nechat ujít!

16.1.2018 | 16:12
 
Léčba z domova

Léčba z domova

Asi to zná skoro každý. Večer se jde spát, vše je v pořádku, téměř nic nebolí ale ráno už je to jinak. Pak už si jen říkáte „nikam nepůjdu, musel bych dlouho čekat u lékaře, aby mi řekl, co mě přesně je“.

11.3.2019 | 11:18
 
Další prosím!

Další prosím!

Celou noc se vám nedaří usnout, protože vás něco bolí? Teď s tou bolestí musíte ještě k lékaři, aby vám řekl, co přesně vám je, a hlavně jak bolest léčit.

25.2.2019 | 08:08
 


Poslat SMS