Registruj se zdarma pro adresář kontaktů Přihlásit přes mojeID
Lidé denně na YouTube shlédnou miliardu hodin videí  

Lidé denně na YouTube shlédnou miliardu hodin videí

5.3.2017 | 19:57
Facebook Twitter Google

Největší video portál na internetu slaví krásný milník. Denně jeho uživatelé shlédnou videa v celkové délce více než miliardy hodin. To je v přepočtu přesně 114 155 let.

Je to pouhých dvanáct let od založení portálu YouTube a před dvanácti lety bychom se na sebe dnes dívali jako na obraz z budoucnosti. Mobilní telefony nejenže přijímají a odesílají SMS zprávy zdarma jako kdysi. Ale klidně si na nich kdekoliv na zemi pustíme video z YouTube a to o čemkoli nás napadne. Společnost YouTube byla založená v roce 2005 za jediným účelem, aby si parta kamarádů mohla někam na internet ukládat videa. A tak první nahrané video na YouTube je jeden ze tří zakladatelů Jawed Karim jak se natočil v Zoo San Diega u výběhu slonů.

Video si můžete prohlédnout zde:

Od té doby věci nabraly rychlý spád. Lidé začali portál využívat přesně tak, jak jej tři kamarádi zamýšleli a YouTube čekal raketový start. Hned rok od založení přišel zlomový okamžik, kdy YouTube koupil americký gigant Google za neuvěřitelných 42 miliard korun. Od té doby zůstává portál v rukou Google a hned po vyhledávači je YouTube druhým nejpopulárnějším webem na internetu.


Další články

Máte rádi Rallye Dakar? Čtěte!

Máte rádi Rallye Dakar? Čtěte!

Vážení přátelé posílání SMS zpráv z internetu zdarma, pokud jste fanouškem Rallye Dakar, rádi bychom vám doporučili jednu stránku, kterou si určitě nesmíte nechat ujít!

16.1.2018 | 16:12
 
Začíná sezóna zahradničení

Začíná sezóna zahradničení

Konečně začíná vycházet sluníčko a s tím přichází i starost o zahrádku. Začíná vše opět kvést a každý kdo má zahrádku kde něco pěstuje, bude věnovat více času starostí o zahrádku. Mnohdy se pak stane, že se čas strávený na zahrádce i protáhne a mnohdy se už pak nechce ani domů,

13.3.2018 | 18:13
 
Daňové přiznání - problém každý rok

Daňové přiznání - problém každý rok

Se začátkem nového roku musí mnoho lidí počítat s výdaji navíc. Například daňové přiznání stojí každý rok více a více (s tím je spojené zkvalitnění služeb účetních), ale vy jste na tom finančně tak, že si nemůžete dovolit zaplatit kvalitní účetní, aby vám daňové přiznání zpracovala.

5.3.2018 | 19:56
 


Poslat SMS