Registruj se zdarma pro adresář kontaktů Přihlásit přes mojeID
Lidé denně na YouTube shlédnou miliardu hodin videí  

Lidé denně na YouTube shlédnou miliardu hodin videí

5.3.2017 | 19:57
Facebook Twitter Google

Největší video portál na internetu slaví krásný milník. Denně jeho uživatelé shlédnou videa v celkové délce více než miliardy hodin. To je v přepočtu přesně 114 155 let.

Je to pouhých dvanáct let od založení portálu YouTube a před dvanácti lety bychom se na sebe dnes dívali jako na obraz z budoucnosti. Mobilní telefony nejenže přijímají a odesílají SMS zprávy zdarma jako kdysi. Ale klidně si na nich kdekoliv na zemi pustíme video z YouTube a to o čemkoli nás napadne. Společnost YouTube byla založená v roce 2005 za jediným účelem, aby si parta kamarádů mohla někam na internet ukládat videa. A tak první nahrané video na YouTube je jeden ze tří zakladatelů Jawed Karim jak se natočil v Zoo San Diega u výběhu slonů.

Video si můžete prohlédnout zde:

Od té doby věci nabraly rychlý spád. Lidé začali portál využívat přesně tak, jak jej tři kamarádi zamýšleli a YouTube čekal raketový start. Hned rok od založení přišel zlomový okamžik, kdy YouTube koupil americký gigant Google za neuvěřitelných 42 miliard korun. Od té doby zůstává portál v rukou Google a hned po vyhledávači je YouTube druhým nejpopulárnějším webem na internetu.


Další články

Máte rádi Rallye Dakar? Čtěte!

Máte rádi Rallye Dakar? Čtěte!

Vážení přátelé posílání SMS zpráv z internetu zdarma, pokud jste fanouškem Rallye Dakar, rádi bychom vám doporučili jednu stránku, kterou si určitě nesmíte nechat ujít!

16.1.2018 | 16:12
 
Přeprava bez problémů

Přeprava bez problémů

Také jste si všimli seniorů jezdících po městě či vesnici na tříkolových a čtyřkolových skútrech. V poslední době se tyto elektrické skútry staly hitem nejen pro starší občany

19.11.2018 | 14:51
 
Návrat do života

Návrat do života

Na stará kolena se pro mne stávalo čím dál tím horší dojít si třeba na nákup do sámošky, natož například navštívit lékaře, kterého mám daleko od domova.

12.11.2018 | 10:05
 


Poslat SMS