Registruj se zdarma pro adresář kontaktů Přihlásit přes mojeID
Lidé denně na YouTube shlédnou miliardu hodin videí  

Lidé denně na YouTube shlédnou miliardu hodin videí

5.3.2017 | 19:57
Facebook Twitter Google

Největší video portál na internetu slaví krásný milník. Denně jeho uživatelé shlédnou videa v celkové délce více než miliardy hodin. To je v přepočtu přesně 114 155 let.

Je to pouhých dvanáct let od založení portálu YouTube a před dvanácti lety bychom se na sebe dnes dívali jako na obraz z budoucnosti. Mobilní telefony nejenže přijímají a odesílají SMS zprávy zdarma jako kdysi. Ale klidně si na nich kdekoliv na zemi pustíme video z YouTube a to o čemkoli nás napadne. Společnost YouTube byla založená v roce 2005 za jediným účelem, aby si parta kamarádů mohla někam na internet ukládat videa. A tak první nahrané video na YouTube je jeden ze tří zakladatelů Jawed Karim jak se natočil v Zoo San Diega u výběhu slonů.

Video si můžete prohlédnout zde:

Od té doby věci nabraly rychlý spád. Lidé začali portál využívat přesně tak, jak jej tři kamarádi zamýšleli a YouTube čekal raketový start. Hned rok od založení přišel zlomový okamžik, kdy YouTube koupil americký gigant Google za neuvěřitelných 42 miliard korun. Od té doby zůstává portál v rukou Google a hned po vyhledávači je YouTube druhým nejpopulárnějším webem na internetu.


Další články

Máte rádi Rallye Dakar? Čtěte!

Máte rádi Rallye Dakar? Čtěte!

Vážení přátelé posílání SMS zpráv z internetu zdarma, pokud jste fanouškem Rallye Dakar, rádi bychom vám doporučili jednu stránku, kterou si určitě nesmíte nechat ujít!

16.1.2018 | 16:12
 
Drobné opravy jsou nejhorší

Drobné opravy jsou nejhorší

Drobné opravy v domácnosti nemusejí být nutně drahé a nemusíte s nimi čekat až vám zůstanou peníze z výplaty.

16.7.2018 | 07:03
 
Dovolená ve vaně? Jde to i jinak

Dovolená ve vaně? Jde to i jinak

Dovolená pro celou rodinu může do značné míry zasáhnout rozpočet až takovým způsobem, že se nakonec žádná dovolené konat nebude. Většinou je to z nedostatků finančních prostředků, které se mohou použít na cokoli.

9.7.2018 | 07:42
 


Poslat SMS