Registruj se zdarma pro adresář kontaktů Přihlásit přes mojeID
Mýty a fakta o baterii ve smartphonu  

Mýty a fakta o baterii ve smartphonu

27.12.2014 | 22:26
Facebook Twitter Google

Jak je to vlastně s baterií v mém smartphonu? A jak mohu docílit co nejdelší životnosti? Na to se společně podíváme v následujícím článku.

Kolem bateríí ve smartphonech kolují dávno neplatné mýty. Ty se často vztahují na starší typy baterií, které tyto problémy opravdu měly. Například že baterie má svoji pamět a pokud ji pokaždé nenabijeme do plna a poté nevybijeme až úplně na dno, tak ztratí část své kapacity. Na to ihned zapomeňte. Ano pamět baterie je skutečná věc, ale ne ve vašem telefonu. Ten disponuje tzv. Li-ion typem baterie, který má úplně jiné vlastnosti. Ve skutečnosti této baterii totiž nejvíce vyhovuje, když ji udržujete stále nad 50% své kapacity. Ano můžete jednou za čas baterii vybít úplně kvůli kalibraci, ale časté vybíjení až na dno může baterii trochu poškodit. Rozhodně vám nevybouchne v kapse. Uvnitř však proběhne proces, který předejde poškození baterie, ale zároveň zkrátí o malinko její životnost. A jak se tedy o Li-ion baterii správně starat?

Horko jako zabiják

Při zvýšených teplotách dochází k postupnému poškození baterie a je jedno zda-li pracuje, nebo jen leží na stole mimo zařízení.

Vyvarujte se bezdrátovému nabíjení

Ač má bezdrátové nabíjení nespočet výhod a vypadá stylově. Bohužel indukční proces, který probíhá během napájení produkuje značné množství tepla. To může jednoduše vaši baterii uvařit. Ne hned, ale časem se to projeví na životnosti více než u baterie napájené kabelem.

Nikdy až na doraz

Jak již jsme zniňovali výše, vybíjením Li-ion baterie až na doraz dochází k její postupné ztrátě kapacity. Snažte se tedy baterii nabíjet již při 40%.

Každopádně nic by se nemělo přehánět. Nemusíte se v noci budit abyste vyndali smartphone z nabíječky, až bude plně nabitý. Typická baterie vydrží 3-5 let provozu a pokud se k ní budete chovat s rozumem, tak tuto dobu sloužit jistě bude. Nedělejte si tedy velkou hlavu s některými drobnostmi a využívejte baterii tak jak je vám pohodlné.


Další články

Rodiče šmírují teenagery v Americe

Rodiče šmírují teenagery v Americe

Nedávný průzkum mobilních zpráv monitorovací společností TxtWatcher do značné míry potvrdil, že dnešní teenageři mezi sebou formou sms zpráv sdílejí úplně vše.

22.3.2017 | 11:26
 
5 nejlepších her v prohlížeči

5 nejlepších her v prohlížeči

Dnes jsme se rozhodli, že se podíváme na nějaké ty zabijáky času, když doma není do čeho píchnout - každý z nás to určitě zná, jsou dny, kdy prostě nevíte, čím se zabavit. A právě proto jsme vám vybrali ty nejzajimavější hry, které ani nemusíte stahovat - jednoduše si je otevřete ve vašem prohlížeči a hrajete!

20.3.2017 | 19:45
 


Poslat SMS