Registruj se zdarma pro adresář kontaktů Přihlásit přes mojeID
Mýty a fakta o baterii ve smartphonu  

Mýty a fakta o baterii ve smartphonu

27.12.2014 | 22:26
Facebook Twitter Google

Jak je to vlastně s baterií v mém smartphonu? A jak mohu docílit co nejdelší životnosti? Na to se společně podíváme v následujícím článku.

Kolem bateríí ve smartphonech kolují dávno neplatné mýty. Ty se často vztahují na starší typy baterií, které tyto problémy opravdu měly. Například že baterie má svoji pamět a pokud ji pokaždé nenabijeme do plna a poté nevybijeme až úplně na dno, tak ztratí část své kapacity. Na to ihned zapomeňte. Ano pamět baterie je skutečná věc, ale ne ve vašem telefonu. Ten disponuje tzv. Li-ion typem baterie, který má úplně jiné vlastnosti. Ve skutečnosti této baterii totiž nejvíce vyhovuje, když ji udržujete stále nad 50% své kapacity. Ano můžete jednou za čas baterii vybít úplně kvůli kalibraci, ale časté vybíjení až na dno může baterii trochu poškodit. Rozhodně vám nevybouchne v kapse. Uvnitř však proběhne proces, který předejde poškození baterie, ale zároveň zkrátí o malinko její životnost. A jak se tedy o Li-ion baterii správně starat?

Horko jako zabiják

Při zvýšených teplotách dochází k postupnému poškození baterie a je jedno zda-li pracuje, nebo jen leží na stole mimo zařízení.

Vyvarujte se bezdrátovému nabíjení

Ač má bezdrátové nabíjení nespočet výhod a vypadá stylově. Bohužel indukční proces, který probíhá během napájení produkuje značné množství tepla. To může jednoduše vaši baterii uvařit. Ne hned, ale časem se to projeví na životnosti více než u baterie napájené kabelem.

Nikdy až na doraz

Jak již jsme zniňovali výše, vybíjením Li-ion baterie až na doraz dochází k její postupné ztrátě kapacity. Snažte se tedy baterii nabíjet již při 40%.

Každopádně nic by se nemělo přehánět. Nemusíte se v noci budit abyste vyndali smartphone z nabíječky, až bude plně nabitý. Typická baterie vydrží 3-5 let provozu a pokud se k ní budete chovat s rozumem, tak tuto dobu sloužit jistě bude. Nedělejte si tedy velkou hlavu s některými drobnostmi a využívejte baterii tak jak je vám pohodlné.


Další články

Apple představil nový iPhone, jaký je?

Apple představil nový iPhone, jaký je?

Na počest desetiletého výročí společnosti Apple, se společnost včera rozhodla uvést na trh nový iPhone. V dnešním článku se podíváme na to, co vše v sobě tenhle nadupaný telefon skrývá.

13.9.2017 | 21:01
 
TOP 10: Nejbohatší lidé na světě

TOP 10: Nejbohatší lidé na světě

Každý rok sestavuje magazín FORBES seznam nejbohatších lidí na naší planetě. V dnešním článku se podíváme na to, kdo se za uplynulý rok dostal do TOP10 a jakým bohatsvím jednotlivci disponují. Zajímavosti je, že se do výběru nedostala žádná žena. A kdo teda patří mezi nejbohatší lidi na světě?

6.9.2017 | 20:06
 
Nejlepší písničky tohoto léta

Nejlepší písničky tohoto léta

V dnešním článu jsme se rozhodli podívat se na nejhranější písničky tohoto léta. Připomeňte si s námi nejlepší skladby roku 2017, které nesmí chybět ve vašem playlistu!

30.8.2017 | 19:43
 


Poslat SMS