Registruj se zdarma pro adresář kontaktů Přihlásit přes mojeID
Osm zvířecích „nej“  

Osm zvířecích „nej“

20.1.2012 | 08:00
Facebook Twitter Google

Také milujete zvířata? Anebo přinejmenším svět živočišné říše obdivujete? Přinášíme vám osm zvířecích „nej“, díky kterým lidé zvířatům nesahají ani po kotníky (pokud zrovna nějaké mají)…

Nejplodnější živočich

Je mšice zelená. Jestli tuhle potvoru taky nesnášíte, buďte rádi, že ji ohrožují predátoři a nemá neomezený přístup k potravě. Pokud by se tak stalo, mšice by za jeden jediný rok vyprodukovala potomstvo o celkové váze 820 milionů tun, což je dokonce trojnásobek váhy celé lidské osádky.

Nejhlasitější a nejtišší zároveň

Plejtvák myšok a plejtvák obrovský dokáže způsobit takový řev, že ho vlastně ani neslyšíme, protože toho lidské ucho není schopno. Vědci u těchto živočichů naměřili nízkofrekvenční zvuky, které mohou dosáhnout až 188 decibelů.

Nejmenší pták

Představte si orla. Nebo lépe, supa. A vedle něj kolibříka, nejmenšího ptáka na světě, který měří asi pět centimetrů a váží 1,6 gramu. Kdyby vám tedy nějakým velkým omylem nebo zázrakem někdy přistál na rameni, ani to neucítíte.

Nejpřizpůsobivější

Rozhodně tučňák císařský. Své potomky totiž vychovává během antarktické zimy, při které bychom my, lidé, vydrželi sotva pár minut bez dostatečného vybavení. Tučňák zde zahřívá svá vajíčka při teplotách, které mnohdy dosahují až mínus 60 stupňů Celsia.

Nejžravější

Larva nočního motýla Antheraea polyphemus sežere za necelé dva měsíce 86000 násobek vlastní váhy. Pokud by se jednalo o člověka, muselo by dítě o třech kilogramech za stejnou dobu sníst 270 tun jídla.

Nejjedovatější

Pokud na ni nedopatřením sáhnete, anebo vás záměrně pořádně žahne, je to jedno. Medúza čtyřhranka je nejrychlejší zabiják zvířecí říše. Pokud se vám podaří přežít první tři minuty, jste borec. Ale stejně máte smůlu.

Největší spáč

Kdepak medvěd, ale svišť! Zimní spánek si totiž užívá devět měsíců v roce. Že jim také závidíte?

Nejdéle žijící

Někteří lidé říkají vrána, jiní želva. Ti druzí mají pravdu. Nyní byl však utržen zbrusu nový rekord – zemřela želva, která se dožila 193 let. Tak teprve teď nastává pravá chvíle pro opravdovou závist!


Další články

Máte rádi Rallye Dakar? Čtěte!

Máte rádi Rallye Dakar? Čtěte!

Vážení přátelé posílání SMS zpráv z internetu zdarma, pokud jste fanouškem Rallye Dakar, rádi bychom vám doporučili jednu stránku, kterou si určitě nesmíte nechat ujít!

16.1.2018 | 16:12
 
Mikropůjčky aneb jak s nimi zatočit

Mikropůjčky aneb jak s nimi zatočit

Každý jistě zažil situaci, že něco akutně potřeboval a nemohl si to dovolit. Bylo potřeba například nové auto na cestování do práce ale bohužel finanční rozpočet byl už tak napnutý

17.9.2018 | 08:34
 
Léto ještě nekončí

Léto ještě nekončí

Každý využije své oblíbené místo na trávení volného času. Někdo si sedne k televizi a je rád, že se nemusí ani pohnout, protože v televizi je něco zajímavého, někdo si sedne k počítači a hraje hry a někdo jde na zahradu a užívá si plody své práce.

10.9.2018 | 14:51
 


Poslat SMS