Registruj se zdarma pro adresář kontaktů Přihlásit přes mojeID
Pokémon GO SPECIÁL - Úvod, Tipy a Triky  

Pokémon GO SPECIÁL - Úvod, Tipy a Triky

17.7.2016 | 19:31
Facebook Twitter Google

Pokémon GO otřáslo celým světem a od včerejšího dne je oficiálně dostupné zdarma i pro českou republiku. A tak je ideální chvíle si na Pokemon GO pořádně posvítit. Jakmile tedy odešlete SMS zdarma, vrhněte se rovnou do čtení.

Na úvod trocha historie

Značka Pokémon je zkratkou “Pocket Monsters” a vznikla v Japonsku pod taktovkou herního designéra Satoshiho Tajiri. Ten se věnoval tvorbě her již delší dobu, když dospěl k nápadu na Pokémony. Inspiroval se svým koníčkem z dětství, sbírání brouků. Revoluční nápad měl ohlas a tak uzavřel dohodu se společností Nintendo a herním studiem Game Freaks a věci se daly do pohybu. Vznikl tak seriál i hra, kde trenéři po celém světě sbírají monstra v podobě Pokémonů, aby s nimi mohli soupeřit proti sobě v rámci sportu. Pokémon slavil v rodném Japonsku obrovský úspěch, který se rázem přenesl do celého světa. V současné době je Pokémon druhá nejvýdělečnější značka založená na videohře. Na prvním místě je Mario také od Nintenda.

Raketový start Pokemon GO

Za obří start hra vděčí hlavně fanoušků, kteří i v průběhu mnoha let nezapomněli na zábavu, jakou si užili s původním seriálem i hrami a vytvořili tak okamžitou základnu hráčů při vydání Pokémon GO. To je mimochodem neuvěřitelný úspěch vezmeme-li v potaz jak dlouho hráči na takovou hru čekali. Nintendo sice vydávalo jednu hru s Pokemony za druhou a poslední vyšla dokonce i v roce 2016. Ale tyto hry jsou jednak dostupné pouze na mobilní konzole od Nintenda, tedy nejnovější Nintendo 3DS a za druhé se hry nijak výrazně vzhledově neposunuli od původní série. I přes to, že ohlasy po pořádné Pokémoní hře se objevovaly na internetu každým rokem. Není tedy divu, že dosazení Pokémonů do reálného světa skrze rozšířenou realitu navíc na dnes běžně dostupném smartphone, slaví takový úspěch.

Pokemon GO v kostce

Hra je z dílen společnosti Niantic, což je ostřílený hráč ve svém oboru. Studio Niantic před Pokémon GO vydalo hru Ingress, která stejně jako Pokémon GO probíhá v reálném světě s virtuální nástavbou v podobě světa, kde lidé bojují se smartphony v ruce o strategické body po celém světě.

Ve hře Pokémon GO jste v roli trenéra pokémonů. Váš smartphone vás podle GPS signálu přesně najde a můžete vyrazit na lov pokémonů. Pokémon GO tak skutečně vyžaduje, aby jste chodili po okolí a aktivně se zapojili do postupu hrou.

První kroky hrou

Po prvním spuštění hry a založením postavy jste stejně jako seriálový hrdina Ash Ketchum vyzváni k vybrání jedno ze tří startovních pokémonů. V Pokémon GO nemá startovní pokémon takový vliv na postup hrou jako tomu bylo u předchozích dílů. Takže klidně vybírejte podle osobních preferencí a postupujte dál. Nyní stačí jen vyrazit vzhůru, kterýmkoliv směrem a sledovat na smartphone šelest listí v dálce. Ten vyznačuje oblast výskytu pokémonů v danou chvíli. Až při prvním kontaktu s pokémonem pocítí hráči tu pravou ochutnávku hry. Po klepnutí na pokémona na displeji se zapne kamera na smartphone a pokémona vám dosadí do aktuálního náhledu fotoaparátu. Vznikne tedy rozšířená realita, kdy vidíte skutečné prostředí kolem sebe, ale navíc s virtuálním pokémonem.

Modré body na mapě jsou PokéStopy. Obvykle historicky významná místa ve vašem okolí, které se vyplatí neustále navštěvovat. Jednak vám vždy přinesou hrst zkušeností, ale také z nich vypadnou pokebaly, které potřebujete na chytání pokémonů. Po chvíli si můžete také všimnout větších bodů na mapě s pokémony na jejich vrcholku. Jedná se o Pokémoní Gymy. Jsou to místa, které obsadí trenér se svým pokémonem a jejich držení vám nese výhody. O tyto Gymy je tak neustálý boj mezi třemi týmy, ke kterým se přidáte v zápětí. Ihned po dovršení páté úrovně vaší postavy se vám totiž odemkne zbytek možností ve hře včetně nutnosti přidat se k jednomu ze tří týmů. Každý z nich má určitou filozofii svého působení avšak na vaši hru mají pouze jediný vliv. Barvou svého týmu obsazujete gymy a naopak příslušníci ostatních dvou vám vaše obsazené gymy mohou sebrat. Tolik ve zkratce k úvodu do hry a nyní pár tipů, které se vám budou hodit hned ze startu i během hraní.

Tipy a triky

PokéStopy

Skutečně záleží na tom, kde bydlíte. Obecně platí, že města s větším počtem památek a parků mají k dispozici více PokéStopů a naopak. Vyplatí se tedy vyrazit na procházku někam za historií, cestou chytit pár pokémonů a nasbírat předměty s PokéStopů.

Kde hledat pokemony

Pokémoni se vyskytují takřka všude. Prvního pravděpodobně chytíte ještě u sebe doma a na další snadno narazíte při běžné procházce venku. Zvýšit svoje šance na úlovek však můžete, když budete vyhledávat místa, kde se objevuje šelest zeleného listí a nebo ještě lépe růžové částečky padající z PokéStopů. Ty značí, že někdo zakoupil návnadu na pokémony a jejich výskyt v dané oblasti kolem PokéStopu se rapidně zvýšil. Tuto návnadu můžete zakoupit i vy a na půl hodiny si tak zvýšit šanci na chycení pokémonů pro sebe i všechny lidi v okolí.

Pokémoni kolem vás

V pravém dolním rohu si můžete všimnout výpisu pokémonů kolem vás. Počet stop pod jejich obrázkem značí přibližnou vzdálenost od vás.

1 stopa - 30 metrů
2 stopy - 60 metrů
3 stopy - 90 metrů

Chytání pokémonů

Při chytání pokémonů věnujte pozornost zelenému kruhu na chytaném pokémonovi. Když je kruh nejmenší, máte největší šanci na jeho úspěšné chycení. Zelený kruh také značí snadný úlovek zatímco oranžový a červený značí větší obtížnost. Hozené pokebaly už nelze sebrat a obtížnost chytaného pokémona si lze zlehčit tím, že mu předhodíte předmět “Razz Berry”.

Jednoduchý trik: Zkuste chytit pokebal a krouživým pohybem po displeji jej před hodem roztočit.

Vypnutí AR pro lehčí odchyt

Vypnutím rozšířené reality si značně ulehčíte práci při chytání pokémona. Rozšířená realita, která se spustí při chytání totiž zafixuje pozici pokémona a vy se tak neustále musíte dívat směrem, kde jste jej poprvé spatřili. Naopak vypnutím AR se pokémon objeví na zelené louce a telefonem můžete hýbat do všech směrů libovolně.

Stardust a candy

Každý pokémon se dá posílit nebo vyvinout pokud to jeho evoluce umožňuje. Obecně platí, že posilování CP tedy bojové síly pokémona nemá cenu, jelikož zanedlouho chytíte silnějšího pokémona a vaše suroviny jsou v tahu. Mnohem zajímavější je vyvinutí pokémona, které znásobí cca 2x jeho bojovou sílu.

Více stejných pokemonů

Chytání stejných pokémonů se určitě vyplatí. Jednak tím získáte cenné zkušenosti pro levelování vaší postavy, ale také můžete přebytečné pokémony odeslat profesorovi Willowi, který vám za něj dá pokémon candy na vyvinutí pokémonů.

Jak získat Pikaču hned ze startu

Na startu hry jsou vám nabídnuti hned tři startovní pokémoni na výběr. Stačí však 3x po sobě odběhnout od této nabídky a obdržíte Pikaču.

Jak fungují vejce

Dřív nebo později obdržíte vejce, které ihned umístěte do inkubátoru ve vašem batohu. Z vejce se totiž může vylíhnout pokémon libovolné vzácnosti, ale pouze když ujdete potřebnou vzdálenost. Každé vejce má u sebe napsáno kolik je třeba ujít pro jeho vylíhnutí v inkubátoru.

Tip: Hra počítá pouze vzdálenost, kterou ujdete při jejím zapnutém stavu. Otočte smartphone hlavou dolů a hra ztlumí displej pro úsporu baterie. Bude stále počítat vzdálenost a informovat vibracemi o pokémonech kolem vás.

Na závěr několik zajímavostí ohledně Pokemon GO:

Aktuálně má Pokémon GO jen v USA 26 milionů aktivních uživatelů
Výdělek první den se pohyboval mezi 4-5 miliony dolarů
Denně Pokémon GO vydělá jen na iOS okolo 2 milionů dolarů
Pouze 13 hodin stačilo, aby se Pokémon GO dostal na první místo v žebříčku aplikací na iOS App Store
Od spuštění se cena akcií Nintenda zdvojnásobila
Zhruba 6-10% všech Android zařízení na světě má nainstalováno Pokémon GO

Závěrem přejeme dobrý lov a dejte pozor na své okolí při chytání Pokémonů.

Pokémon GO na Android

Pokémon GO na iOS


Další články

Máte rádi Rallye Dakar? Čtěte!

Máte rádi Rallye Dakar? Čtěte!

Vážení přátelé posílání SMS zpráv z internetu zdarma, pokud jste fanouškem Rallye Dakar, rádi bychom vám doporučili jednu stránku, kterou si určitě nesmíte nechat ujít!

16.1.2018 | 16:12
 
Nečekané výdaje mají řešení

Nečekané výdaje mají řešení

Téměř každý člověk, v dnešní době, někde dluží peníze. Ovšem co dělat, když se půjčky stanou přítěží a není možné se jich zbavit?...

9.3.2020 | 10:18
 
Kam na výlet

Kam na výlet

Ubytování v Praze je mnoho, ovšem problém je, že některé hotely, motely či ubytovny nevypadají tak jak se prezentují na internetových stránkách, a navíc

18.7.2019 | 16:36
 


Poslat SMS