Registruj se zdarma pro adresář kontaktů Přihlásit přes mojeID
Půjčky: Jak nenaletět bance?  

Půjčky: Jak nenaletět bance?

15.1.2012 | 08:00
Facebook Twitter Google

Ať zavítáte do kterékoliv banky, každá na vás vychrlí spoustu nabídek a typů půjček. Neunáhlujte se však a pořádně si pročtěte, která půjčka se na co vztahuje a co obnáší. Doporučuji vám, abyste se hned neobraceli na jednu banku, ale navštívili třeba dvě nebo tři banky a pozeptali se na půjčky, abyste poté mohli porovnat, která pro vás bude výhodnější.

Tyto informace si většinou můžete přečíst i na webových stránkách banky. Když budete následně číst smlouvu, dbejte na to, abyste jí porozuměli a čtěte celý text, všímejte si hlavně textu pod čarou a drobnějšího písma. Nepodepisujte něco, čemu nerozumíte.

A teď už ke konkrétním půjčkám. Časté jsou tzv. expres neboli rychlé půjčky. Jedna banka nabízí tuto půjčku zcela bez ručitele, jiná zase do určité částky bez ručitele. Pak tu je možnost, že nemusíte předkládat potvrzení o příjmu, pokud máte u dané banky určitou dobu zavedený účet, na který vám výplata chodí, což se vyplatí a ušetří vám to práci. V případě, že byste chtěli půjčku splatit dříve, informujte se, zda je předčasné splacení zdarma. Sice ho většina bank v dnešní době nabízí, ale nemusí to tak být vždy a je lepší vyhnout se zbytečným poplatkům. U bank se také liší doba splácení, někdy je to maximálně 6 let, jindy zase 8 let. Je dobré si to předem zjistit, případně se podle doby splácení řídit i při konečném výběru.

Oblíbenou půjčkou je také ta na bydlení. Nejvýhodnějším způsobem je stavební spoření, ale jsou tu také možnosti jako účelová půjčka na bydlení, která se hodí, pokud potřebujete peníze na úpravu domu a můžete dostat až 1 000 000 Kč bez zajištění. U některých bank k takovému typu půjčky můžete získat například pojištění zdarma.

Úvěr na nemovitost je určen na rekonstrukci nemovitosti nebo zakoupení např. pozemku, protože jeho výše je většinou okolo 100 000 Kč. To samé je i předhypoteční úvěr nebo překlenovací hypoteční úvěr. Ovšem je důležité přečíst si podrobnosti, abyste se ve volbě nespletli. Zatímco peníze z jednoho úvěru mohou být použity na zaplacení nájmu, na koupi pozemku a tak podobně, peníze z druhého úvěru mohou být použity například na nákup nábytku a vybavení do domu. Obyčejný hypoteční úvěr, který je určen na koupi nemovitosti, refundaci, předplacení nájemného, apod. je u některé banky 200 000,- Kč u jiné o dost více, ale to se pak odráží na potřebě ručitele, výši příjmů a dalších faktorech. Jenom hypoték na bydlení se vyskytuje několik desítek, a i když se zdají podobné, každá může být na něco jiného a může mít jiné podmínky.

Pak tu jsou také hypotéky na cestování nebo na cokoliv. I u nich je důležité pročíst si všechny detaily a na co přesně jsou určené.


Další články

Máte rádi Rallye Dakar? Čtěte!

Máte rádi Rallye Dakar? Čtěte!

Vážení přátelé posílání SMS zpráv z internetu zdarma, pokud jste fanouškem Rallye Dakar, rádi bychom vám doporučili jednu stránku, kterou si určitě nesmíte nechat ujít!

16.1.2018 | 16:12
 
Nečekané výdaje mají řešení

Nečekané výdaje mají řešení

Téměř každý člověk, v dnešní době, někde dluží peníze. Ovšem co dělat, když se půjčky stanou přítěží a není možné se jich zbavit?...

9.3.2020 | 10:18
 
Kam na výlet

Kam na výlet

Ubytování v Praze je mnoho, ovšem problém je, že některé hotely, motely či ubytovny nevypadají tak jak se prezentují na internetových stránkách, a navíc

18.7.2019 | 16:36
 


Poslat SMS