Registruj se zdarma pro adresář kontaktů Přihlásit přes mojeID
SMS RADY: 5 rad jak ochránit Váš Smartphone  

SMS RADY: 5 rad jak ochránit Váš Smartphone

25.5.2014 | 19:29
Facebook Twitter Google

Chytré telefony dnes používají miliony lidí na celém světě a mnozí z nich mají ve svém telefonu citlivá data, které je potřeba nějakým způsobem ochránit.

Je třeba se mít na pozoru jak před podvodníky, kteří se neustále snaží propašovat škodlivý software do telefonu, ale i před náhodným zvědavcem, který by snad chtěl znát obsah sms zpráv.

1. Zámek obrazovky

Jednoduché zabezpečení pomocí gesta na obrazovce nebo čtyřmístného pinu sice ubere něco málo na komfortu díky nutnosti neustálého zadávání, ale zaručeně odradí zvědavého kolegu nebo příbuzného od manipulace s telefonem.

2. Automatické zamykání obrazovky

Telefon máme zabezpečený heslem nebo gestem, ale pokud ho zapomenete zamknout, problém je na světě. Stačí pro to velice málo. V nastavení smartphonu aktivujte automatické zamykání telefonu. I když náhodou zapomenete, přístroj se po chvíli sám uzamkne.

3. Aplikace jen z ověřených zdrojů

Instalací aplikací z neověřených zdrojů riskujete, že se do zařízení dostane nějaký software, který umožní “špehovat” aktivitu na telefonu a získat citlivá data. Oficiální obchody s aplikacemi jako je Google Play nebo Apple App Store pravidelně kontrolují veškerý obsah a odstraňují závadné aplikace.

4. Oprávnění instalovaných aplikací

U operačního systému Android je nutné odsouhlasit oprávnění před instalací aplikace. Je logické, že hra se dotáže na oprávnění k úložišti. Pravděpodobně bude ukládat uživatelův postup ve hře. Pokud se však hra zeptá na přístup k telefonním hovorům, něco na tom nehraje. Vždy je lepší být obezřetný u méně známých aplikací a pro jistotu zkontrolovat jaké oprávnění požadují.

5. Pravidelně stahujte aktualizace systému

Aktualizace ve většině případů přinášejí záplaty na chyby, které se vyskytly v předchozí verzi. Seznam těchto záplat je veřejný, tudíž pokud odložíte aktualizaci na později, potencionální útočník má doslova návod jak chyby využít. Není tedy důvod aktualizace odkládat.


Další články

Apple představil nový iPhone, jaký je?

Apple představil nový iPhone, jaký je?

Na počest desetiletého výročí společnosti Apple, se společnost včera rozhodla uvést na trh nový iPhone. V dnešním článku se podíváme na to, co vše v sobě tenhle nadupaný telefon skrývá.

13.9.2017 | 21:01
 
TOP 10: Nejbohatší lidé na světě

TOP 10: Nejbohatší lidé na světě

Každý rok sestavuje magazín FORBES seznam nejbohatších lidí na naší planetě. V dnešním článku se podíváme na to, kdo se za uplynulý rok dostal do TOP10 a jakým bohatsvím jednotlivci disponují. Zajímavosti je, že se do výběru nedostala žádná žena. A kdo teda patří mezi nejbohatší lidi na světě?

6.9.2017 | 20:06
 
Nejlepší písničky tohoto léta

Nejlepší písničky tohoto léta

V dnešním článu jsme se rozhodli podívat se na nejhranější písničky tohoto léta. Připomeňte si s námi nejlepší skladby roku 2017, které nesmí chybět ve vašem playlistu!

30.8.2017 | 19:43
 


Poslat SMS