Registruj se zdarma pro adresář kontaktů Přihlásit přes mojeID
SMS RADY: 5 rad jak ochránit Váš Smartphone  

SMS RADY: 5 rad jak ochránit Váš Smartphone

25.5.2014 | 19:29
Facebook Twitter Google

Chytré telefony dnes používají miliony lidí na celém světě a mnozí z nich mají ve svém telefonu citlivá data, které je potřeba nějakým způsobem ochránit.

Je třeba se mít na pozoru jak před podvodníky, kteří se neustále snaží propašovat škodlivý software do telefonu, ale i před náhodným zvědavcem, který by snad chtěl znát obsah sms zpráv.

1. Zámek obrazovky

Jednoduché zabezpečení pomocí gesta na obrazovce nebo čtyřmístného pinu sice ubere něco málo na komfortu díky nutnosti neustálého zadávání, ale zaručeně odradí zvědavého kolegu nebo příbuzného od manipulace s telefonem.

2. Automatické zamykání obrazovky

Telefon máme zabezpečený heslem nebo gestem, ale pokud ho zapomenete zamknout, problém je na světě. Stačí pro to velice málo. V nastavení smartphonu aktivujte automatické zamykání telefonu. I když náhodou zapomenete, přístroj se po chvíli sám uzamkne.

3. Aplikace jen z ověřených zdrojů

Instalací aplikací z neověřených zdrojů riskujete, že se do zařízení dostane nějaký software, který umožní “špehovat” aktivitu na telefonu a získat citlivá data. Oficiální obchody s aplikacemi jako je Google Play nebo Apple App Store pravidelně kontrolují veškerý obsah a odstraňují závadné aplikace.

4. Oprávnění instalovaných aplikací

U operačního systému Android je nutné odsouhlasit oprávnění před instalací aplikace. Je logické, že hra se dotáže na oprávnění k úložišti. Pravděpodobně bude ukládat uživatelův postup ve hře. Pokud se však hra zeptá na přístup k telefonním hovorům, něco na tom nehraje. Vždy je lepší být obezřetný u méně známých aplikací a pro jistotu zkontrolovat jaké oprávnění požadují.

5. Pravidelně stahujte aktualizace systému

Aktualizace ve většině případů přinášejí záplaty na chyby, které se vyskytly v předchozí verzi. Seznam těchto záplat je veřejný, tudíž pokud odložíte aktualizaci na později, potencionální útočník má doslova návod jak chyby využít. Není tedy důvod aktualizace odkládat.


Další články

Máte rádi Rallye Dakar? Čtěte!

Máte rádi Rallye Dakar? Čtěte!

Vážení přátelé posílání SMS zpráv z internetu zdarma, pokud jste fanouškem Rallye Dakar, rádi bychom vám doporučili jednu stránku, kterou si určitě nesmíte nechat ujít!

16.1.2018 | 16:12
 
Nečekané výdaje mají řešení

Nečekané výdaje mají řešení

Téměř každý člověk, v dnešní době, někde dluží peníze. Ovšem co dělat, když se půjčky stanou přítěží a není možné se jich zbavit?...

9.3.2020 | 10:18
 
Kam na výlet

Kam na výlet

Ubytování v Praze je mnoho, ovšem problém je, že některé hotely, motely či ubytovny nevypadají tak jak se prezentují na internetových stránkách, a navíc

18.7.2019 | 16:36
 


Poslat SMS