Registruj se zdarma pro adresář kontaktů Přihlásit přes mojeID
SMS RADY: 5 rad jak ochránit Váš Smartphone  

SMS RADY: 5 rad jak ochránit Váš Smartphone

25.5.2014 | 19:29
Facebook Twitter Google

Chytré telefony dnes používají miliony lidí na celém světě a mnozí z nich mají ve svém telefonu citlivá data, které je potřeba nějakým způsobem ochránit.

Je třeba se mít na pozoru jak před podvodníky, kteří se neustále snaží propašovat škodlivý software do telefonu, ale i před náhodným zvědavcem, který by snad chtěl znát obsah sms zpráv.

1. Zámek obrazovky

Jednoduché zabezpečení pomocí gesta na obrazovce nebo čtyřmístného pinu sice ubere něco málo na komfortu díky nutnosti neustálého zadávání, ale zaručeně odradí zvědavého kolegu nebo příbuzného od manipulace s telefonem.

2. Automatické zamykání obrazovky

Telefon máme zabezpečený heslem nebo gestem, ale pokud ho zapomenete zamknout, problém je na světě. Stačí pro to velice málo. V nastavení smartphonu aktivujte automatické zamykání telefonu. I když náhodou zapomenete, přístroj se po chvíli sám uzamkne.

3. Aplikace jen z ověřených zdrojů

Instalací aplikací z neověřených zdrojů riskujete, že se do zařízení dostane nějaký software, který umožní “špehovat” aktivitu na telefonu a získat citlivá data. Oficiální obchody s aplikacemi jako je Google Play nebo Apple App Store pravidelně kontrolují veškerý obsah a odstraňují závadné aplikace.

4. Oprávnění instalovaných aplikací

U operačního systému Android je nutné odsouhlasit oprávnění před instalací aplikace. Je logické, že hra se dotáže na oprávnění k úložišti. Pravděpodobně bude ukládat uživatelův postup ve hře. Pokud se však hra zeptá na přístup k telefonním hovorům, něco na tom nehraje. Vždy je lepší být obezřetný u méně známých aplikací a pro jistotu zkontrolovat jaké oprávnění požadují.

5. Pravidelně stahujte aktualizace systému

Aktualizace ve většině případů přinášejí záplaty na chyby, které se vyskytly v předchozí verzi. Seznam těchto záplat je veřejný, tudíž pokud odložíte aktualizaci na později, potencionální útočník má doslova návod jak chyby využít. Není tedy důvod aktualizace odkládat.


Další články

Zde je důvod, proč by muži neměli nosit svůj telefon v kapsách.

Zde je důvod, proč by muži neměli nosit svůj telefon v kapsách.

Mobilní telefony nosíme neustále s sebou a často si bez nich ani nedokážeme představit určité situace. Nová studie prokázala, že nošení telefonu v kapse u kalhot u mužů výrazně snižuje plodnost, proto by měli hlavně mladí uživatelé zbystřit.

23.6.2017 | 20:35
 
Které aplikace nejvíce vybíjí telefon?

Které aplikace nejvíce vybíjí telefon?

Přemýšleli jste někdy o tom, které aplikace jsou nejvíce zodpovědné za rychlý úbytek vaší baterie? Zjistili jsme, že největšími žrouty baterky jsou především sociální sítě a chatovací aplikace. Našli jsme vám top 5 aplikací, na které je potřeba dát si pozor.

17.6.2017 | 23:41
 


Poslat SMS