Registruj se zdarma pro adresář kontaktů Přihlásit přes mojeID
Sportovci a alkohol, někdy nerozlučná dvojka...  

Sportovci a alkohol, někdy nerozlučná dvojka...

21.5.2011 | 16:09
Facebook Twitter Google

Novým hitem internetových serverů se stal finský trenér brankářů, sám slavný gólman Pasi Nurminen, který sebou plácnul i s pohárem při výstupu z letadla a moralisté celého starého kontinentu si hned měli na koho ukazovat. Finský placáček není nic proti některým dalším kouskům, posuďte sami.

Každý velký úspěch a zvláště v kolektivních sportech je potřeba sakra dobře oslavit a tak každý rok nachytají reportéři s kamerou někoho v nedbalkách. Po minulém šampionátu se proslavil Roman Červenka, který v přímém přenosu objímal reportéra a hláška,"nemáš otvírák" vstoupila do dějin.

Nejslavnější vítězství v našich dějinách přineslo vedle národní hrdosti zřejmě nejslavnější tiskovou konferenci, kterou Záruba a spol. ve svých novinářských křesílkách zažili, opravdu vřele doporučuji.

Z Nagana existuje ještě jeden krásný záběr, kdy zmožený Dominik Hašek mávajíc českou vlajkou je odvážen v sedě na košíku pro zavazadla Jirkou Dopitou a stále si opakuje mantru, "na hrad, jedeme na hrad." Už první vlny oslav bývají náročné...
Co nepochytí zvídavé kamery, tak na sebe zvládnou hrdinové sportovních kolbišť napráskat sami ve svých autobiografiích. Ve své knize právě Dominik Hašek popisuje zážitky z dob dávno minulých, kdy pardubický tým jezdil na ligové střetnutí autobusem k slovenským soupeřům. Mazáci obsadili zadní sedadla a pár kartónku pivka taktéž. Po pár kilometrech se vždy autobusem neslo nádherné zvolání,"stanice močovicee a k tomu dodatky typu, Kopečku ty vole, už to nepí..." Ve stejné knize Dominik popisuje, že se mužstvo scházelo na kratší teambuilding každou středu, trefně pojmenováno pohárová středa...

Ani zahraniční hvězdy, jak se dá dočíst, nejsou svatí. V knize, kterou o své kariéře napsal italský motocyklový závodník Valentino Rossi, je pasáž, ve které Vale popsal odjezd z jedné velké ceny v Japonské Suzuce. Naprosto neschopný chůze byl opřen kamarádem o autobus, který je měl odvézt z autodromu, ale milý "the doctor" se neudržel na nožičkách a ustlal si ve vedlejším záhonu jakýchsi větších kvítek. Kamarádům pak zabralo pár desítek minut, než jej chrupajícího objevili.

Stejně zle, jako Valentino, dopadl podle knihy Tomáše Řepky argentinský fotbalový fenomén Gabriele Batistuta. Řepka se přiznává ve svých řádcích, že z alkoholu má nejraději vodku, kterou na jednom večírku mužstva Fiorentiny pod stolem našeho řízného obránce objevil právě argentinský plejer. Následovalo Tomášovo varování, "Bati, ty vole to je vodka, to nepij to tě zabije," které nebylo vyslyšeno a pak nádherně popsaný příchod na trénink druhý den," Bati vypadal jako člověk, který se poblil, pochcal a možná i posral..." Dlouho pak na otázku do telefonu, co právě děláš, odpovídal dnes letenský rebel slovy, "ale zrovna popíjím vodku."

Neberte prosím tento článek jako výsměch hráčům, či zbytečné moralizování. Vždyť i sportovci jsou jen lidé a já někdy vyhrát něco pořádného, jako se letos povedlo finským hokejistům, pak ty schůdky z letadla asi taky nezvládnu. Když nad tím teď přemýšlím, tak tento článek je vlastně obhajoba Pasiho Nurminena...

Autor: MiP


Další články

Zde je důvod, proč by muži neměli nosit svůj telefon v kapsách.

Zde je důvod, proč by muži neměli nosit svůj telefon v kapsách.

Mobilní telefony nosíme neustále s sebou a často si bez nich ani nedokážeme představit určité situace. Nová studie prokázala, že nošení telefonu v kapse u kalhot u mužů výrazně snižuje plodnost, proto by měli hlavně mladí uživatelé zbystřit.

23.6.2017 | 20:35
 
Které aplikace nejvíce vybíjí telefon?

Které aplikace nejvíce vybíjí telefon?

Přemýšleli jste někdy o tom, které aplikace jsou nejvíce zodpovědné za rychlý úbytek vaší baterie? Zjistili jsme, že největšími žrouty baterky jsou především sociální sítě a chatovací aplikace. Našli jsme vám top 5 aplikací, na které je potřeba dát si pozor.

17.6.2017 | 23:41
 


Poslat SMS