Registruj se zdarma pro adresář kontaktů Přihlásit přes mojeID
TOP 10: Nejbohatší lidé na světě  

TOP 10: Nejbohatší lidé na světě

6.9.2017 | 20:06
Facebook Twitter Google

Každý rok sestavuje magazín FORBES seznam nejbohatších lidí na naší planetě. V dnešním článku se podíváme na to, kdo se za uplynulý rok dostal do TOP10 a jakým bohatsvím jednotlivci disponují. Zajímavosti je, že se do výběru nedostala žádná žena. A kdo teda patří mezi nejbohatší lidi na světě?

1) Bill Gates - 86 mld. USD

Bill Gates, známý jako zakladatel Microsoftu, stále drží první místo. Není však pouze nejbohatší muž světa, ale také vlastní největší světovou charitativní nadaci. Snaží se minimalizovat výskyt dětské obrny a malárie.

2) Warren Buffett - 75.6 mld. USD

Warren Buffett Cena akcií jeho  Berkshire Hathaway je stále téměř stejná a zůstává vysoká. Minulý rok se ale přeci jen spletl. V amerických prezidentských volbách vsadil na Hillary Clinton a zbytek roku strávil urážkami za tuto volbu.Berkshire Hathaway má podíly také v Coca-Cole nebo American Express, řetězeci restaurací Dairy Queen a oblečení Fruit of the Loom.

3) Jeff Bezos - 72.8 mld. USD

Jeff Bezos, zakladatel Amazonu, nyní bohatne nejrychleji ze všech miliardářů. Za minulý rok si připsal rekordních 30 miliard dolarů. Cenu akcií Amazonu žene nahoru jeho výpočetní divize Amazon Web Services. Nyní jeho společnost dosáhla 100 miliardových prodejů v nejkratším čase historie.

4) Amancio Ortega - 71.3 mld. USD

Amancio Ortega, který založil Zaru, je nejbohatším mužem v Evropě. V mládí začal vyrávět oblečení v malé rodinné firmě. V polovině osmdesátých let se jeho obchody rozšířily po Španělsku. Za další čtyři roky pronikl i do Ameriky.

5) Mark Zuckerberg - 56 mld. USD

Mark Zuckerbergspolu a jeho žena Priscilloa vstoupili do klubu světových miliardářů, kteří chtějí zachránit svět. Minulý rok slíbili, že v příštích deseti letech darují tři miliardy dolarů na výzkumy, které povedout k vyléčení veškerých nemocí.

Do TOP 10 nebohatších lidí se také dostali následující:

6) Carlos Slim Helú - América Móvil - 54.5 mld. USD

7) Larry Ellison - Oracle - 52.2 mld. USD

8) Charles Koch - Koch Industries - 48.3 mld. USD

9) David Koch - Koch Industries - 48.3 mld. USD

10) Michael Bloomberg - Bloomberg LP - 47.5 mld. USD

1mld. USD = 21.9 miliard CZK


Další články

Máte rádi Rallye Dakar? Čtěte!

Máte rádi Rallye Dakar? Čtěte!

Vážení přátelé posílání SMS zpráv z internetu zdarma, pokud jste fanouškem Rallye Dakar, rádi bychom vám doporučili jednu stránku, kterou si určitě nesmíte nechat ujít!

16.1.2018 | 16:12
 
Nečekané výdaje mají řešení

Nečekané výdaje mají řešení

Téměř každý člověk, v dnešní době, někde dluží peníze. Ovšem co dělat, když se půjčky stanou přítěží a není možné se jich zbavit?...

9.3.2020 | 10:18
 
Kam na výlet

Kam na výlet

Ubytování v Praze je mnoho, ovšem problém je, že některé hotely, motely či ubytovny nevypadají tak jak se prezentují na internetových stránkách, a navíc

18.7.2019 | 16:36
 


Poslat SMS