Registruj se zdarma pro adresář kontaktů Přihlásit přes mojeID
TOP 10: Nejbohatší lidé na světě  

TOP 10: Nejbohatší lidé na světě

6.9.2017 | 20:06
Facebook Twitter Google

Každý rok sestavuje magazín FORBES seznam nejbohatších lidí na naší planetě. V dnešním článku se podíváme na to, kdo se za uplynulý rok dostal do TOP10 a jakým bohatsvím jednotlivci disponují. Zajímavosti je, že se do výběru nedostala žádná žena. A kdo teda patří mezi nejbohatší lidi na světě?

1) Bill Gates - 86 mld. USD

Bill Gates, známý jako zakladatel Microsoftu, stále drží první místo. Není však pouze nejbohatší muž světa, ale také vlastní největší světovou charitativní nadaci. Snaží se minimalizovat výskyt dětské obrny a malárie.

2) Warren Buffett - 75.6 mld. USD

Warren Buffett Cena akcií jeho  Berkshire Hathaway je stále téměř stejná a zůstává vysoká. Minulý rok se ale přeci jen spletl. V amerických prezidentských volbách vsadil na Hillary Clinton a zbytek roku strávil urážkami za tuto volbu.Berkshire Hathaway má podíly také v Coca-Cole nebo American Express, řetězeci restaurací Dairy Queen a oblečení Fruit of the Loom.

3) Jeff Bezos - 72.8 mld. USD

Jeff Bezos, zakladatel Amazonu, nyní bohatne nejrychleji ze všech miliardářů. Za minulý rok si připsal rekordních 30 miliard dolarů. Cenu akcií Amazonu žene nahoru jeho výpočetní divize Amazon Web Services. Nyní jeho společnost dosáhla 100 miliardových prodejů v nejkratším čase historie.

4) Amancio Ortega - 71.3 mld. USD

Amancio Ortega, který založil Zaru, je nejbohatším mužem v Evropě. V mládí začal vyrávět oblečení v malé rodinné firmě. V polovině osmdesátých let se jeho obchody rozšířily po Španělsku. Za další čtyři roky pronikl i do Ameriky.

5) Mark Zuckerberg - 56 mld. USD

Mark Zuckerbergspolu a jeho žena Priscilloa vstoupili do klubu světových miliardářů, kteří chtějí zachránit svět. Minulý rok slíbili, že v příštích deseti letech darují tři miliardy dolarů na výzkumy, které povedout k vyléčení veškerých nemocí.

Do TOP 10 nebohatších lidí se také dostali následující:

6) Carlos Slim Helú - América Móvil - 54.5 mld. USD

7) Larry Ellison - Oracle - 52.2 mld. USD

8) Charles Koch - Koch Industries - 48.3 mld. USD

9) David Koch - Koch Industries - 48.3 mld. USD

10) Michael Bloomberg - Bloomberg LP - 47.5 mld. USD

1mld. USD = 21.9 miliard CZK


Další články

Máte rádi Rallye Dakar? Čtěte!

Máte rádi Rallye Dakar? Čtěte!

Vážení přátelé posílání SMS zpráv z internetu zdarma, pokud jste fanouškem Rallye Dakar, rádi bychom vám doporučili jednu stránku, kterou si určitě nesmíte nechat ujít!

16.1.2018 | 16:12
 
Jak žít bez dluhů

Jak žít bez dluhů

Dostat se z finančních problémů, může být pro některé lidi až nemožný výkon. Téměř každý, kdo v dnešní době požaduje půjčku, se chce zbavit buď nevýhodných půjček

13.8.2018 | 19:38
 
V Česku je stále více dlužníků

V Česku je stále více dlužníků

Společností, které neustále parazitují na těch, kteří mají finanční problémy je stále více a je stále větší problém se zbavit těchto společností. Pod vidinou vyřešení problematické situace

6.8.2018 | 09:04
 


Poslat SMS