Registruj se zdarma pro adresář kontaktů Přihlásit přes mojeID
VIDEO: Eric Saade, budoucí hvězda světové hudby  

VIDEO: Eric Saade, budoucí hvězda světové hudby

19.11.2012 | 10:48
Facebook Twitter Google

Eric Saade, novodobý švédský hudební fenomén, který málem dobyl Eurovision Song Contest 2011, je v současnosti nejprodávanějším interpretem v rodné zemi a patří do top trojice nejuznávanějších zpěváků severu.

Dětství

Celým jménem Eric Khaled Saade se narodil 29.10.1990 v Kattarpu, jen pár kilometrů od krásného švédského města Helsinborgu. Jeho maminka je Švédka, otec Libanonec. Rozvedli se, když Ericovi byly čtyři roky, na malou rodinu si ale stěžovat nemůže – celkem má sedm sourozenců. Jeho charakteristickým znakem je humor a výrazná inteligence.

Začátek

Svůj první hudební kontrakt podepsal v pouhých patnácti letech, tento pokus se ovšem mezi fanošky neujal. Začal proto skládat svoje vlastní skladby a přes konkurz se dostal do švédského boybandu Whats Up!, se kterým natočil velmi dobře přijaté album In Pose.

Eric Saade se poté vydal na sólovou dráhu a dobře udělal. Už první singl Sleepless se stal ve Švédsku hitem. Následovalo národní kolo Melodifestival 2010, kde bodoval s písní od známého švédského operního pěvce a poměrně úspěšného eurovizního skladatele Fredrika Kempeho, Manboy. Eric Saade se s ním v národním kole umístil na třetím místě.

In Pose

Kapela Whats Up!, ještě s Ericem Saade, vydala album In Pose, jak už je výše zmíněno. Z tohoto alba pochází velmi dobře přijatá skladba Go girl, která je katapultovala mezi švédské boybandy, které milují náctileté fanynky. Kapelu v té době tvořili čtyři mladí kluci, kteří vzešli z konkurzu. Skupina spolu s Ericem fungovala pouze dva roky, poté Eric Saade odešel, aby se zaměřil na svoji sólovou kariéru.

První deska

Debutová deska Masquerade se stala absolutním trhákem a vyhoupla se na druhé místo prodejnosti. Už první skladba, která je nazvaná podle celé desky se stala velikým hitem. Další z hitů na sebe nenechal dlouho čekat a jmenoval se Break of dawn. Eric Saade nezpívá jen rychlé skladby, ale dává větší význam i baladám. Za zmínku stojí Say it nebo It's like that with you.

Melodifestival vs. Velká cena Eurovize

Melodifestival v roce 2011 vyhrál s písní Popular, opět od Fredrika Kempeho a na Velké ceně Eurovize, která se loni konala v sousedním Německu ve městě Düsseldorfu, se ve finále umístil na třetím místě, semifinále přitom vyhrál a byl velmi důstojným soupeřem tehdejší vítězce jménem Lena.

Obecná charakteristika

Eric Saade se prezentuje vysoce propracovanou choreografií a má obdivuhodný hlasový rozsah, jeden z největších na Eurovizi v minulém roce. Zároveň působí jako moderátor na švédské verzi Disney Channel, kde se prezentuje dokonalou angličtinou hodnou rodilého mluvčího.

Druhé album

Koncem června minulého roku vydal svoje druhé album, které nese název, Saade Vol 1. Už před jeho uvedením dostál své pověsti a nazpíval další, snad ještě větší megahity - písně Hearts in the Air, Still Loving It a už zmíněný Popular, který tam má i jeden remix a velmi zdařilý.

Třetí album

O pár týdnů později vydal třetí album, kterému dal název podobný druhému, Saade Vol 2. Mezi jeho největší hity z tohoto alba patří Hotter than fire, ve které mu sekunduje zpěvačka Dev. Mezi další úspěšné skladby z tohoto alba můžeme zařadit Fingerprints nebo Explosive love. Celkově je i toto album enormně úspěšné.

Soukromí

Vloni udělal hudební turné po Švédsku, které pojmenoval Made of pop, podle jednoho ze svých hitů z druhého alba. Letos se také spekulovalo o tom, že se opět přihlásí do národního kola Melodifestivalu. Pokud by se tak stalo, byla by téměř stoprocentní jistota, že by za Švédsko jel na Eurovision Song Contest, tentokrát do Ázerbajdžánu, znovu on.

Jenže se tak nestalo. Jeho soukromý život je v podstatě od začátku sledovaný novináři, a to jak seriózními tak i bulvárními. Zhruba dva roky chodil s mladinkou švédskou zpěvačkou Molly Sandén.

Rozešli se letos v lednu. O důvodu se jenom spekuluje a bulvár o tom hodně fabuluje. Jedním z důvodů by prý mohlo být právě to turné, podezírání z nevěry a dále, ale vše je v rovině spekulací.

Nyní žije ve Stockholmu. Mezi zajímavosti patří, že zpívat začal, když viděl v televizi Michaela Jacksona. Mezi jeho další hudební oblíbence dále patří Bryan Adams nebo Backstreet Boys.


Erik


Další články

Máte rádi Rallye Dakar? Čtěte!

Máte rádi Rallye Dakar? Čtěte!

Vážení přátelé posílání SMS zpráv z internetu zdarma, pokud jste fanouškem Rallye Dakar, rádi bychom vám doporučili jednu stránku, kterou si určitě nesmíte nechat ujít!

16.1.2018 | 16:12
 
Nečekané výdaje mají řešení

Nečekané výdaje mají řešení

Téměř každý člověk, v dnešní době, někde dluží peníze. Ovšem co dělat, když se půjčky stanou přítěží a není možné se jich zbavit?...

9.3.2020 | 10:18
 
Kam na výlet

Kam na výlet

Ubytování v Praze je mnoho, ovšem problém je, že některé hotely, motely či ubytovny nevypadají tak jak se prezentují na internetových stránkách, a navíc

18.7.2019 | 16:36
 


Poslat SMS