Registruj se zdarma pro adresář kontaktů Přihlásit přes mojeID
Zajímá vás, zda bude pršet? Tyto aplikace vás na to upozorní!  

Zajímá vás, zda bude pršet? Tyto aplikace vás na to upozorní!

18.4.2017 | 20:22
Facebook Twitter Google

Počasí výrazně ovlivňuje naše životy, a jelikož jej neumíme ovládat, můžeme jej alespoň sledovat. Nejenom že si u nás můžete posílat SMS z internetu zdarma, ale také vám dnes prozradíme, které aplikace vám o počasí prozradí téměř vše.

1) AccuWeather
Jedna z nejznámějších aplikací pro sledování počasí nabízí ve svém nastavení 4 různé widgety. Ty se liší jak velikostí, tak grafickým provedením. Při nastavení sledování počasí u většího města můžete využít možnosti MinuteCast, která zobrazuje objem srážek během následujících dvou hodin. U malých měst však tuto funkci využít nelze, aplikace pro ně nejspíše nemá data. Předpověď lze zobrazit na několik dní dopředu, včetně reálné a pocitové teploty. Malou vadou na kráse jsou reklamy, které se však zobrazují pouze v nastavení. Jejich případné odstranění stojí 89 Kč.

2) SmogAlarm
Jelikož může být smog nebezpečný, není radno jeho míru podceňovat. Aktuální stav ovzduší si nyní můžete zjistit ještě předtím, než vyrazíte ven. Aplikace nese název SmogAlarm a podepsala se pod ní ostravská obecně prospěšná společnost Čisté nebe. V rámci aplikace se můžete podívat na nejbližší měřící stanice a na aktuálně změřené hodnoty. Každá stanice měří několik hodnot, např. oxid siřičitý, oxid dusičitý, oxid uhelnatý nebo třeba prachové částice PM10. Na základě měření je pak vyhodnocena kvalita ovzduší v šesti krocích od „velmi dobré“ až po „velmi špatnou“. Díky aplikaci SmogAlarm budete vždy vědět, zda je ovzduší dýchatelné nebo zda se vyplatí si přes ústa a nos hodit alespoň šálu, skrz kterou budete dýchat. Aplikace sice sama o sobě vzduch nevyčistí, ale může vám pomoci se vhodněji obléci nebo pokud ven nemusíte nutně, zastaví vás před odchodem.

3) Meteor
Meteor je aplikace od českých vývojářů a ukrývá v sobě spoustu nastavení. Při pohledu na mapku i uvidíte, jakým směrem se koukáte, aplikace totiž pracuje i s kompasem. Samotný Meteor je možné obohatit o další dva moduly - Aladin, který ukazuje předpověď počasí, a Sněhové zpravodajství, jehož funkce vyplývá již z názvu. Přepínání mezi aplikacemi je velmi jednoduché a není třeba jednu vypínat, abyste se dostali do druhé. Instalovat však tři programy namísto jednoho může být některým uživatelům nepříjemné. O počasí se z Meteoru a přidaných modulů dozvíte mnoho, co však týče widgetů, nezdály se mi příliš povedené. Těžko se z nich něco vyčte a na jejich přehlednosti by se určitě dalo ještě zapracovat.

4) Yahoo počasí
Povedených aplikací od Yahoo! najdeme v Google Play poměrně hodně a počasí není výjimkou. Na plochu můžete umístit relativně hodně widgetů, záleží na vás, jak moc informací chcete dostávat. Na jejich pozadí se promítá obrázek nastaveného města, který se stahuje z Flickeru a příjemně oživují vzhled. Vítanou funkcí je možnost omezení spotřeby mobilních dat. Nastavit si můžete stahování dat pouze přes WiFi (přes mobilní data tedy k aktualizaci nikdy nedojde), případně limit 1 MB, 5 MB, 10 MB, nebo neomezeně. Kromě toho si můžete nastavit i oznámení, která vás budou dvakrát denně v nastavený čas informovat o počasí. Animace jsou vkusně zpracované a plynulé a najdeme je i u informací ohledně západu slunce, tlaku a dalších.


Další články

Máte rádi Rallye Dakar? Čtěte!

Máte rádi Rallye Dakar? Čtěte!

Vážení přátelé posílání SMS zpráv z internetu zdarma, pokud jste fanouškem Rallye Dakar, rádi bychom vám doporučili jednu stránku, kterou si určitě nesmíte nechat ujít!

16.1.2018 | 16:12
 
Nečekané výdaje mají řešení

Nečekané výdaje mají řešení

Téměř každý člověk, v dnešní době, někde dluží peníze. Ovšem co dělat, když se půjčky stanou přítěží a není možné se jich zbavit?...

9.3.2020 | 10:18
 
Kam na výlet

Kam na výlet

Ubytování v Praze je mnoho, ovšem problém je, že některé hotely, motely či ubytovny nevypadají tak jak se prezentují na internetových stránkách, a navíc

18.7.2019 | 16:36
 


Poslat SMS