Registruj se zdarma pro adresář kontaktů Přihlásit přes mojeID

SMS

SMS patří k nejrozšířenějším způsobům komunikace současnosti. SMS zpráva je odvozená od anglického Short Message Service, což znamená služba krátkých textových zpráv. Podle oficiálních zdrojů z ČTÚ se v České republice odešle přibližně 14 miliard SMS do všech sítí. Je tedy evidentní, že poslat SMS se stalo populárnější než samotné telefonování. Pro zajímavost se v roce 2005 mezi 20. a 21. srpnem T-mobile rozhodl umožnit poslat ze své sítěSMS zdarma. Výsledkem bylo 104 000 000 poslaných SMS zpráv za tyto dva dny.

První SMS zpráva byla poslána v roce 1992 ve Velké Británii a zněla „Merry Christmas“. Během několika málo let se sms staly významnou součástí mobilní komunikace. S nástupem internetu se posílání SMS zpráv stalo více jednodušší a navíc lze poslat SMS zdarma do všech sítí.

SMS zpráva je technicky omezena na 160 znaků. SMS lze posílat mezi mobilními telefony a jinými podobnými zařízeními a přes internet. Poslat SMS z internetu je nezpoplatněná služba, kterou nabízí mnoho českých internetových stránek. Poměr poslaných SMS přes internet a mobilní telefony se každý rok vyrovnává.

Poslat SMS zdarma pomocí internetu ale představuje na mnoha z nich poměrně složitý proces. Naše služba posílání SMS umožňuje poslat SMS do všech sítí zdarma velice jednoduše bez jakýkoliv komplikací. U nás nemusíte povinně opisovat otravný kód a ani nemusíte být registrováni. SMS navíc píšete na běžné klávesnici, nikoliv na malé, nepraktické klávesnici na mobilním zařízení. Esemes.cz zprostředkuje posílání SMS zpráv zdarma do všech sítí českých mobilních operátorů. Jde tedy o SMS zdarma do O2, T-Mobile a Vodafone.Poslat SMS